EGM Trafik Ceza Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

EGM Trafik Ceza Sorgulama

EGM Trafik Ceza Sorgulama

Ülkemizde trafik kurallarını uygulayan ve denetimini yapan kurum Emniyet Genel Müdürlüğü’dür. Trafik kurallarının belirlenmesinin yanı sıra aynı zamanda ceza işlemlerini de yürüten bu kurum, trafik cezası yiyen sürücülerin cezalarını tebliğ etme işlemini de yürütür. Fakat teknolojinin hayatımızın her kesiminde aktif olarak yer almasının ardından ceza alma işlemleri de bu yöntemle gerçekleşebilmektedir. Farkında olmadan yapmış olduğumuz bir kural ihlali aracımızın plakası yardımıyla bize ceza olarak yansıtılmış olabilir. Bu yüzden şüphelendiğimiz durumlarda trafik cezası kontrol hizmetlerinden yararlanmamız en mantıklı yöntemdir.

Emniyet Genel Müdürlüğü, oluşturmuş olduğu resmi internet sitesi yardımıyla vatandaşlara ayrıntılı bilgiler vererek aynı zamanda Emniyet bürolarına gitmelerine gerek kalmadan birçok sorgulama yapma imkanı da sunmaktadır. Bu sorgulamalara genel olarak trafik sorgulama ismi verilmiştir. Trafik sorgulamaları kapsamında EGM trafik ceza sorgulama işlemi de kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu yazımızda da kuruma ait resmi internet sitesi üzerinden trafik cezası sorgulama işleminin nasıl yapıldığını ayrıntıları ile bulabileceksiniz.

EGM Trafik Ceza Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Yemiş olduğunuz trafik cezalarının ceza gününden itibaren 15 gün içerisinde ödenmesi cezanızda indirim sağlar. Bu yüzden trafik cezası sorgulama işlemini sık sık yaparak bu sürenin geçmesine izin vermeden cezanızı ödemeye çalışınız. Trafik cezasını internet üzerinden sorgulayabildiğiniz hizmetlerden birisi de Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden yapılan ceza sorgulama işlemidir. EGM trafik ceza sorgulama işlemini yapabilmeniz için yazımızın sonunda yer alan bağlantı linkini kullanmanız gerekmektedir. Bu link yardımıyla yönlendirileceğiniz sayfada adınız, soyadınız, TC kimlik numaranız ve doğum yılınız kimlik doğrulama için istenen bilgilerdir. Bu bilgileri ok işareti ile gösterilen kısımlara doldurduktan sonra doğrula butonuna tıklayınız.

egm

Doğrulama işlemi sona erdikten sonra açılacak olan yeni sayfada EGM trafik ceza sorgulama listenizi göreceksiniz. Bu sorgulama listesi araç plakasına yazılan ceza sorgulama, sürücü belgesine yazılan ceza sorgulama, tüzel kişi ceza sorgulama ve otopark çekilen araç sorgulama olarak karşınıza gelecektir. Bu sayfada sorgulama yapmak istediğiniz trafik cezası türünün üzerine tıklayarak EGM trafik ceza sorgulama hizmetinden kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

egm

EGM Trafik Ceza Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz