E-Kasko Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

E-Kasko Sorgulama

E-Kasko Sorgulama

Aracımız için önemli olan durumlardan birisi de araç için yaptırılan kasko işlemidir. Kasko isteğe bağlı olarak araca yaptırmış olduğumuz bir sigorta türüdür. Aracımızın başına gelebilecek yanma, çalınma veya çalınmaya teşebbüs edilmesi durumunda oluşabilecek zararlar gibi standartların dışındaki durumlar içinde araç sahibinin isteğine göre bu teminatlar genişletilebilir. Hazırlanan poliçede bu ek teminatlar yer almaktadır ve bunlar için yapılacak olan ek ödemeler yapılmaktadır. Kasko başlangıç tarihi kasko sigortasının ödemesinin yapıldığı günden itibaren başlatılmaktadır. Taksitli ödeme seçeneğinden yararlanıyorsanız eğer taksitli ödemeden önce peşinatın ödendiği gün başlamaktadır. Ayrıca bilinmelidir ki kasko genellikle Türkiye sınırları içerisinde geçerli olacak şekilde yapılmaktadır. Eğer yurt dışında geçerli olunmasını istiyorsanız poliçeye bunu ek olarak yazdırmanız gerekmektedir. Yaptırılmış olan bu kasko yani sigortanızın detaylarına E-Kasko sorgulama işlemi ile ulaşabilirsiniz. Kasko poliçe sorgulama başlığı altında yapılacak olan bu işlem oldukça kısa bir süre içerisinde yapılmaktadır. Bu işlemi kolay bir şekilde yapabilmeniz için bu yazıyı sizler için hazırladık. Vereceğimiz bilgileri adım adım takip ederek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Kask0 Sorgulama İşlemi İnternetten Nasıl Yapılmaktadır ?

Kara taşıtları sigortası yani kısaca kasko, araçları güvence altına alan bir çeşit sigorta sözleşmesi olarak bilinmektedir. Kaskonun başlıca üç teminatı çarpma-çarpılma, yanma ve çalınma halleridir. Kasko yapılırken hangi teminat isteniyorsa poliçede o yer almaktadır. Birden fazla teminatta istenerek poliçeye yazdırılabilir zaten sigorta şirketi tarafından yapılan kasko işlemi sigorta şirketlerinin rekabeti nedeni ile üç teminatta aynı poliçede uygun fiyata yapılmaktadır. Kasko ile trafik sigortası insanlar tarafından genellikle karıştırılmaktadır. En temel fark trafik sigortasının zorunlu kaskonun isteğe bağlı olarak yaptırılmasıdır. Zorunlu yapılan trafik sigortasında belirli başlı ölüm yaralanma gibi durumlar güvence altında alınırken, kasko sigortası ile sigorta şirketine göre farklı teminatlarda yaptırılmaktadır. Bu gibi farklı durumlar çerçevesinde yapılan kaskonun bilgilerine sorgulama işlemi yaparak ulaşabilirsiniz. Birçok kurumun sorgulama işlemi gibi Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ nin işlemleri de E-Devlet sitesi üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet sitesi üzerinden yapılan kasko poliçe sorgulama başlığında yapılacak bu işlemi için E-Devlet şifresi gerekmektedir. Şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL ücret karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Aldığınız şifreyi dilerseniz unutmamak için değiştirerek kullanabilirsiniz. Sorgulama ekranına hızlı bir şekilde gidebilmek için yazımızın sonunda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Karşınıza açılacak olan yeni sayfada ilk olarak ‘sisteme giriş yap’ yazılı kutucuk üzerine tıklanması gerekmektedir.

Adsız

Daha sonrasındaki ekranda ise sizlerden T.C. kimlik numarası ve size ait olan E-Devlet şifresi istenmektedir. Bu bilgileri gereken yerlere doğru bir şekilde yazdıktan sonra kutucuk içerisinde yazan ‘sisteme giriş yap’ yazısı üzerine tıklayınız.

araç

Böylelikle sistem girişinizi sağladığınız zaman yaptırmış olduğunuz kaskonun ayrıntılı tüm bilgilerine ulaşmış olacaksınız.

E-Kasko Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz