E Araç Muayene Randevu | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

E Araç Muayene Randevu

E Araç Muayene Randevu

Gelişmekte olan ülkemizde her geçen gün farklı farklı konularda da gelişmeler kat edilmektedir. Özellikle ülkemizde büyük bir sorun olan trafik problemi en çok üzerinden çalışılan ve düzenlemek için en çok ödenek ayrılan sorunlardan biridir. Trafik problemleri hem sürücüleri hem de yayaların hayatlarının ve maddi manevi açıdan değerlerini tehdit etmektedir. Sadece trafik değil tabi ki araçların trafikteki konumu, sürücülerin tavır ve davranışları ayrıca araçların kullanıma uygunluğu da en önemli etkenler olarak göze çarpmaktadır. Bu tür sorunları göz önünde bulundurarak devlet, araçların trafik üzerindeki etkisini biraz azaltmaya ve trafik sorununa negatif yönde etkileyecekleri durumu azaltmak amacıyla bazı yöntemler uygulamaktadır. Örneğin artık araçların muayene yaptırmaları zorunlu hale getirildi. Bildiğiniz üzere araçlardaki bakım onarım işlemlerinin sürekli olarak yapılması gerekmektedir. Araç muayenesi hem sürücüler açısından hem de yayalar ve diğer trafikteki kişi ve araçlar açısından büyük önem arz etmektedir. Düzenli muayenesini yaptırmayan araçlar bir nevi trafikte seri halinde tehlike olarak adlandırılabilir. Bu yüzden devlet bu tehlikenin farkına vararak araçlara muayene şartı ve araç sahiplerine de muayene yaptırma zorunluluğu getirilmiştir. Araç muayenesi yaptırmayan araç sahipleri bazı cezalara tabii tutulmaktadır.

Araç muayene bir zorunluluktur. Araç muayenesi yaptırmak için ülkemizde yetkilendirilmiş bir kurum olan TÜVTÜRK istasyonlarından araç muayenesini yaptırmanız gerekmektedir. Fakat bu istasyonlara gitmeden önce araç muayene randevusu almanız büyük öne taşımaktadır. Araç muayene randevusu alarak aracınızı belirlenen gün ve saatte TÜVTÜRK muayene istasyonlarına götürerek muayene işlemlerini yaptırabilirsiniz. Araç muayene randevusu almak için dilerseniz TÜVTÜRK muayene istasyonlarını arayarak; dilerseniz de internet üzerinden muayene randevu alma işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi bu yazı ile sizlere e araç muayene randevu işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

E Araç Muayene Randevu İşlemi Nasıl Yapılır?

E araç muayene randevu alma işlemi internet üzerinden yapılan bir uygulamadır. Zaten adından da anlaşılacağı gibi ‘e araç muayene randevu ‘ ifadesi de işlemin internet üzerinden yapılması gerektiğini işaret eden bir ifadedir. Bu e araç muayene randevu alma işlemi TÜVTÜRK’ün online internet sitesinden kolayca yapılmaktadır. E araç muayene randevu alma işlemini yapmak için aşağıda verilen bağlantı linkine tıklayınız ve siteye giriş yapınız. Daha sonra aşağıdaki ekranı göreceksiniz.

e araç muayene randevu

Bu ekranda e araç muayene randevu alma işlemlerine başlamak için ilk adım olan aracınızın plakasını gireceksiniz. Akabinde ruhsat seri ve numarası girilecek. Daha sonra da ikamet ettiğiniz şehir ismi de girilerek , devam tuşuna basılır. Bu işlem sonucunda  e araç muayene randevu alma işlemini tamamlamış olacaksınız. Oluşturulan randevu tarihi size Tüvtürk yetkilileri tarafından bildirilecektir. Randevunun verildiği gün ve saatte aracınızı Tüvtürk istasyonlarına götürmek usulü ile muayene işleminizi yaptırabilirsiniz.

E Araç Muayene Randevu Alma İşlemini Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz