Dubai Starr Sigorta Hasar Dosya Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Dubai Starr Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Dubai Starr Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

İnsanlar var oluşundan beri kendi benliği kadar sahip olduğu her türlü taşınır, taşınamaz eşya, mülk ve varlığa büyük anlamlar yüklemiştir. Bu nedenle de değer verdiği şeyleri ise kaybetmek ya da mahrum kalmak istememiştir. Buna en güzel örnek olarak ise eski zamanlarda ölen kişilerin mezarlarına en sevdikleri eşyaları ile gömülmelerini verebiliriz. O zamandan beri değer ve anlam yüklediğimiz şeylerin hayatta olsak da olmasak da bizimle beraber olmasını ya da teminat altına alınıp korunmasını istemeye devam ediyoruz. İşte tam bu esnada sigorta şirketleri devreye giriyor. Hayat, sağlık, araç, deprem vb. birçok konuda yapılan farklı farklı sigortalama işlemi sayesinden kişiler kendilerini ve varlıklarını güvence altına alabiliyorlar. Ülkemizde yerli birçok sigorta şirketi bulunmaktadır. Bu şirketlerin yanı sıra devletin yabancı ortaklı sigorta şirketlerinin faaliyetlerine ülkemizde izin vermesi ile birçok yabancı sigorta şirketi ile tanışmış olduk. Bu sigorta şirketlerinden biri de Dubai Starr Sigortadır. Dubai Starr Sigorta ilk olarak 2008 yılında Türkiye de faaliyete başlamıştır. Dubai Starr Sigorta ilk olarak Hayat Dışı sigorta branşlarında faaliyetlerine başlayarak bu alanda 5 yıl boyunca etkin hizmet vermiştir. Dubai Starr Sigortanın Hayat Dışı sigorta branşları kapsamında olan branşlar; Kaza, Sağlık/Hastalık, Raylı Araçlar, Kara Araçları, Su Araçları, Hava Araçları, Doğal Afetler ve Yangın, Nakliyat, Hava Araçları Sorumluluk, Kara Araçları Sorumluluk, Genel Zararlar, Su Araçları Sorumluluk, Genel Sorumluluk, Emniyeti Suistimal, Kredi, Finansal Kayıplar, Hukuksal Koruma ve Destek gibidir. Dubai Starr Sigorta bu adı almadan önce iki farklı ortaklı yapıya sahip iken; Oman Insurance Company (P.S.C) ve Starr Insurance & Reinsurance Limited şirketleri ortaklığı ile 2012 yılında Dubai Starr Sigorta A.Ş ismini almıştır. 2013 yılında ise yeni ismi ve yeni logosu ile faaliyetlerine başlamıştır. Dubai Starr Sigorta A.Ş. merkezi İstanbul olan ve Türkiye’nin 3 büyük ilinde müdürlükleri bulunmaktadır. Bu iller Bursa, Ankara ve İzmirdir.

Dubai Starr Sigorta bünyesinde hayat dışı branşlarda teminat altına aldığınız varlıkların primleri şirket politikası nezdinde uygulanmaktadır. Bu primleri düzenli olarak yatırdığınızda teminat altına aldığınız o varlığın bir kaza sonucu hasar alması veya yok olması gibi durumlar sigorta tarafından size maddi destek sağlanır. Bunun için de hasar ihbarı ve hasar dosya sorgulama işlemler yapmak önemlidir. Peki bu işlemler nedir ve nasıl yapılır. Bunlara bir göz atalım.

Dubai Starr Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Dubai Starr Sigorta bünyesinde oluşturduğunuz sigorta poliçesi ile güvence altına alınmış tüm varlıklarınız için poliçede belirtilen riziko kapsamında hasar meydana gelmesi durumunda bu konuda ilk olarak hasar ihbarı yapılması gerekmektedir. Bu ihbarı ise sigorta şirketinin müşteri temsilcisini arayarak yapacaksınız. Müşteri temsilcisi sizin adınıza bir hasar dosyası oluşturmak için bazı bilgiler isteyecektir. Bu bilgiler;

  • Poliçe numarası
  • Sigortalı isim ve/veya ünvanı
  • Sigortalının T.C. Kimlik No’su / Vergi No’su
  • Hasar tarihi
  • Hasar yeri
  • Hasarın mahiyeti
  • Tahmini hasar miktarı
  • Sigortalının irtibat numaraları
  • Ekspertiz yapılacak rizikonun açık adresi ve irtibat numaralarıdır.

Tüm bu bilgileri sigorta şirketine teslim ettikten sonra, sizin adınıza bir hasar dosyası oluşturulur. Ardından hasar dosya numaranız, eksper görevlendirilmiş ise eksperin adı soyadı ve iletişim bilgileri cep telefonunuza SMS yolu ile gönderilmektedir.

Hasar dosyası ile ilgili bilgileri veya dosyanın sonuçlanıp sonuçlanmadığına Dubai Starr Sigorta hasar dosya sorgulama işlemi yaparak öğrenebilirsiniz. Bu amaçla Dubai Starr Sigorta hasar dosya sorgulama işlemini yapmak için aşağıdaki linke tıklayarak siteye giriş yapın. Ardından ekrana aşağıdaki görüntü gelecektir.

Bu resimde de görüldüğü gibi Dubai Starr Sigorta hasar dosya sorgulama işlemini ilk basamağı olarak ”dosya sorgulama” butonuna basılır. Ardından aşağıdaki ekrana yönlendirileceksiniz.

Buradaki resimde okla gösterilen yerler doldurulur. Müşteri temsilcisinin size mesaj olarak gönderdiği ”dosya numarası” girilir. Ardından resimde bulunan harfler kodlanır. Son olarak ”sorgula” butonuna basılır. Dubai Starr Sigorta hasar dosya sorgulama işlemini tamamlamış olacaksınız. Bu işlem sayesinde hasar dosyasındaki gelişmeleri dilediğiniz zaman takip edebilirsiniz.

Dubai Starr Sigorta İletişim Numarası Nedir?

Dubai Starr Sigorta güvencesi ile teminata altına aldığınız varlıkların bir kaza sonucu hasar meydana gelmesi durumunda ”hasar ihbarı” yapılır. Bu hasar ihbarını ise Dubai Starr Sigorta çağrı merkezlerini arayarak yapabilirsiniz. Dubai Starr Sigorta çağrı merkezi numarası 0216 444 1 347 olup 7/24 ücretsiz olarak arayabilirsiniz.

Dubai Starr Sigorta Anlaşmalı Servisleri Hangileridir?

Dubai Starr Sigortanın anlaşmalı olduğu servisler bulunmaktadır. Bu servisler ”oto, cam, radyo-teyp” alanlarında bulunmaktadır. Dubai Starr Sigortanın anlaşmalı olduğu servisleri öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

Dubai Starr Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Dubai Starr Sigorta Online İnternet Sitesine Erişmek İçin TIKLAYINIZ!

Dubai Starr Sigorta Anlaşmalı Servisleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz