Doğa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Doğa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Hayatımızda anlam yüklediğimiz ve değer kattığımız ne çok şey var. Bunlar bazen bir mücevher bazen bir tablo bazen bir ev bazen bir araç. İnsan emek verip sahip olduğu şeyleri korumak ister . Bu amaçla kendi dışında başka merciler tarafından güvence altına alınması ister. İşte sigorta şirketleri bunu sizler için sağlamaktadır. Sigorta şirketleri hayat ve hayat dışı alanlarda geniş kapsamlı sigortalar yaparak sizleri ve güvence altına almak istediğiniz varlıklarınızı korur. Bunun için ise sizlerden belli miktarlarda aylık taksitler ödemeniz istenir. Küçük küçük ödediğiniz taksitler gün gelir ihtiyacınız olduğunda size maddi destek olarak geri döner. Bu destek sigorta şirketleri ile sağlanmaktadır. Bu alanda etkin hizmet veren bir kuruluş da Doğa Sigorta’dır. Doğa Sigorta Türkiye de bulunan aktif sigorta şirketlerinden biridir. Yaklaşık olarak 35 yıldır ülkemizde hizmet vermektedir. Birçok alanda sigortacılık faaliyetleri bulunan Doğa sigorta en çok eğitim, gayrimenkul, girişim, bilişim ve sağlık alanlarında uzmanlaşmıştır. Bu alanlarda sahip olduğu yetkin uzman kadrosu ile faaliyetlerini devam ettirmektedir. Ülkemizde Doğa Sigorta 1000’den fazla acentesi bulunmaktadır. Ayrıca 6 Bölge Temsilciliği ile de hizmet götürmektedir. Son yıllarda yapılan yeni çalışmalar sonucu Doğa sigorta; Yangın, Oto Kaza, Oto Dışı Kaza ve Sorumluluk, Mühendislik ve Nakliyat gibi alanlarda da sigortacılık faaliyetleri yapmaya başlamıştır. Ayrıca her müşterisi ile ayrı ayrı ilgilenen gerektiğinde müşterinin isteği dahilinde farklı farklı poliçeler hazırlayarak müşterilerini memnun kılmaktadır. Doğa sigorta adından da anlaşılacağı gibi doğaya ve doğal yaşama değer veren misyon belirlemiş bir sigorta şirketidir. Şirket politikası olarak benimsediği ”çevre politikası” ile şimdiye kadar birçok projede destekçi konumda olmuştur. Birçok doğa projesine fon ve eğitim desteği sağlamıştır. Ayrıca şirket içerisinden kullanılan tüm ürünlerin geri dönüşümlü olmasına ve tasarruflu yapılmasını da amaç edinmiştir. Doğa sigorta ile teminat altına aldığınız varlıklarınızın bir kaza ötürü hasar görmesi ya da zarara uğraması durumunda var olan poliçeniz ile maddi olarak hasarınızı azaltabilirsiniz. Bu amaçla sizlere Doğa Sigorta hasar dosya sorgulama işlemini aktarmaya çalışacağız.

Doğa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Doğa sigorta bünyesinden sigortaladığınız bir varlığın hasara uğraması ile hasarın giderilmesi için mutlaka Doğa sigorta yetkililerini bilgilendirmeniz gerekmektedir. Bunun için de hasar ihbarı yapmanız önem taşır. Doğa sigorta yetkililerine hasar ihbarı yapmanız için isterseniz acenteyi isterseniz de size en yakın Bölge Müdürlüğünü ararsınız. Daha sonra buradaki görevliler sizden hasara uğramış varlığa ait,

  • Poliçe numarası
  • Hasar Tarihi
  • Tahmini hasar miktarı
  • Sigortalı telefon veya irtibat kurulacak kişi telefonu
  • Oto hasarlarında servis adresi , telefonu ve vergi numarasını isteyecektir.

Bu bilgiler ile size bir Hasar Dosyası oluşturulacaktır. Bu hasar dosyası ile ilgili dosya numarası, sizin için atanan görevli eksperin adı ve soyadı gibi bilgiler verilecektir. Siz de hasar dosyanızı istediğini zaman Doğa Sigorta online internet sitesinden hasar dosya sorgulama işlemi yaparak takip edebilirsiniz. Doğa sigorta hasar dosya sorgulama işlemini yapmak için aşağıda bulunan linke tıklayın . Ardından aşağıda bulunan alana yönlendirileceksiniz.

Burada görüldüğü gibi oklarla belirtilmiş yerlerin doldurulması gerekmektedir. Buna göre önce size verilen ” hasar dosya numarası” sisteme girilir. Ardından sigorta poliçesinin yapıldığı kişinin ” T. C. kimlık numarası” ya da ”Vergi Numarası” sırayla sisteme girilir. Son olarak resimde bulunan karakterler de sisteme girilerek, ”Ara” butonuna basılır. Dakikalar içinde sorgulama işlemi tamamlanır. Doğa sigorta hasar dosya sorgulama işlemi tamamlanmış olur. Doğa sigorta hasar dosya sorgulama işlemi ile hasar dosyanızın durumunu, atanan eksperinizi, eksik belgelerini ve talep ettiğiniz tüm bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Doğa Sigorta İletişim Numarası Nedir?
Doğa sigorta iletişim numarası ( 0850 ) 811 51 00 numaradır. Eğer bir hasar ihbarında bulunmak istiyor iseniz bu durumda bu numara ve telefondan 3’ü tuşlarsanız; Doğa Sigorta Müşteri Hizmetlerine bağlanırsınız.

Doğa Sigorta Anlaşmalı Servisleri Hangileridir?

Doğa Sigortanın anlaşmalı olduğu servisler bulunmaktadır. Doğa Sigortanın anlaşmalı olduğu servisleri öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

Doğa Sigorta Acil Yol Yardımı Nasıl Alırım?

Doğa Sigorta kapsamında sigortalı iseniz her türlü Acil Yol Yardım alabilirsiniz. Acil yol yardımı almak için ( 0850 ) 811 51 00 numaralı telefondan Müşteri Hizmetlerini aramalısınız. Eğer  ambulans istiyor iseniz 1′i; Acil Yol Yardım istiyor iseniz 2‘yi tuşlamalısınız. 7 gün 24 saat bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Doğa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Doğa Sigorta Online İnternet Sitesine Erişmek İçin TIKLAYINIZ!

Doğa Sigorta Anlaşmalı Servisleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Doğa Sigorta Bölge Müdürlüklerini Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz