Dask Sigorta Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Dask Sigorta Sorgulama

Dask Sigorta Sorgulama

Değer verdiğimiz varlıklarımızı emanet ettiğimiz birçok sigorta şirketi bulunmaktadır. Bu sigorta şirketleri varlıklarımızı poliçeler kapsamında teminat altına alarak bir kaza veya hasar durumunda bizlerin yanında olmaktadır. Sigorta poliçesi kapsamında varlığın zararını veya hasarını karşılayacak kadar maddi destek sağlarlar. İşte bu sigorta şirketlerinden biri de Dask Sigortadır. Dask sigorta;  Doğal Afet Sigortaları Kurumunun kısaltılmış halidir. Bildiğiniz gibi ülkemiz birkaç yıkıcı deprem felaketi yaşamıştır. Bu deprem felaketlerinin sonucunda birçok insanın evsiz kaldığı, eşya, giysi, yiyecek, içecek ve eğitim sıkıntısı çektiği görülmüştür. Devletin desteği yetmemiş birçok insan uzun vadede mağdur kalmıştır. Bu tür durumların önüne geçmek amacı ile 1999 yılında yaşadığımız o iki büyük depremden sonra bir sistem devreye alındı. Buna göre; ülkemizde Zorunlu Deprem Sigortası uygulama, edindirme ve yönetim faaliyetlerinden sorumlu tüzel kimlikli bir kamu kuruluşu olarak Doğal Afet Sigortaları Kurumu kurulmuştur. 2000 yılında kurulan Doğal Afet Sigortaları Kurumu yani DASK insanların depremler gibi büyük ölçekli felaketlerden zarar gördüğü takdirde mağduriyetlerini azaltmaya yarayan bir kuruluştur. Deprem bizim ülkemizin bir gerçeğidir. Bu gerçekle yaşamayı öğrenmek ise bizlerin vatandaşlık görevidir. Bu amaçla hem devletin hem de kişilerin üstüne sorumluluklar düşmektedir. Bu sorumluluklardan biri de deprem sigortası yaptırmaktır. Zorunlu Deprem Sigortası olarak bilinen ve her vatandaşın yapmak zorunda olduğu bu sigorta; deprem ve depremden kaynaklanan yangın, infilak, yer kayması ve tsunami tehlikelere karşı kişileri sigorta kapsamında güvence altına almaktadır. Bu güvence kişilere maddi destek sağlama yönündedir.

Ülkemizde Zorunlu Deprem Sigortasının yaygınlaşması sağlanmaktadır. Bu amaçla devlet sigorta şirketleri ve bu şirketlere bağlı banka ve acenteler ile işbirliği içindedir. Normalde hayat dışı branşlarda oluşturulan poliçeler, söz konusu deprem sigortası olduğunda aynı sigorta şirketleri içinde uyguladığı düşük prim maliyetleri ile sigorta poliçeleri hazırlanabilmektedir. Bunun nedeni her vatandaşın bu sigortadan yararlanabilmesi amaçlamaktadır. DASK yani Doğal Afet Sigortaları Kurumu olarak hem sigorta faaliyetlerini yürütüp düzenlemekte hem de vatandaşlara deprem ile ilgili gerekli eğitim ve bilgilendirmeleri yapmaktadır. Bu amaçla bizde sizler için DASK Sigorta kapsamında oluşturduğunuz zorunlu deprem sigorta poliçelerinin nasıl kontrol edip sorgulanacağı hakkında bilgilendirmeler yapacağız. Bu amaçla aşağıda sizler için hazırladığımız  Dask Sigorta Sorgulama yazısını okuyabilirsiniz.

Dask Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Dask sigorta bünyesinde yaptırdığınız tüm sigortaların akıbetini öğrenmek aslında çok kolay. Bu konuda sizleri bilgilendirmek ise bir vatandaşlık borcumuzdur. Bildiğiniz gibi Dask Sigorta ile oluşturduğunuz sigorta poliçeleriniz varlıkta bir zarar veya hasar oluştuğunda devreye alınır. Fakat bu sigorta poliçesini kullanmak için ilk olarak ”Hasar İhbarı”nda bulunmanız gerekmektedir. Bu hasar ihbarını online olarak yapmalısınız. Online hasar ihbarı yaparken bazı bilgileri edinmek gereklidir. Bu bilgiler;
Hasarın meydana gelmiş olduğu deprem bilgisi, Poliçe numarası veya Adres kodu bilgisi, Poliçenin sahibi olan Sigortalı’nın T.C. Kimlik Numarası, Vergi Kimlik Numarası veya Yabancı Kimlik Numaralarından birisidir.

Daha sonra bu ihbarın yapılması ile sizler ile ilgilenecek olan eksper tarafından bir hasar dosyası oluşturulur. Bu hasar dosyasına ait bir numara da size verilir. Bu numara ile sizler dilediğiniz  zaman hasar dosyanızı sorgulayabilir ve inceleyebilirsiniz.
Dask Sigorta sorgulama işlemi yapmak için aşağıda bulunan bağlantı linkine tıklayın ve siteye giriş yapın. Siteye giriş yaptığınızda karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekrandan işlemlere başlayabilirsiniz.

Burada da görüldüğü gibi Dask Sigorta sorgulama işlemi için ”Seçiniz” kısmında bulunan sorgulama tipini belirlemelisiniz. Daha sonra ise ” Ara ” butonuna basılır. Bu işlem ile Dask Sigorta sorgulama işlemini tamamlamış olursunuz.  Dask Sigorta sorgulama işlemi ile sigorta poliçeniz ile ilgili tüm bilgilere erişebilir ve istediğiniz zaman hasar dosyanızı kontrol edebilirsiniz.

Dask Sigorta İletişim Adresi

Dask Sigorta Adres:

Altunizade Mahallesi, Ord Prof. Fahrettin Kerim Gökay Caddesi, No: 20, 34662, Üsküdar / İstanbul

e-posta : [email protected]

Fax :90 (216) 474 23 64

Ayrıca 125 Alo DASK ücretsiz hattından 7 / 24 bilgi alabilirsiniz.

Dask Bilgi Edinme ve Sigorta Poliçesi Yapma

Dask Sigorta kapsamında sigorta poliçesi yaptırmak ve bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Dask Sigorta Bilgi Edinmek İçin TIKLAYINIZ!

Dask Sigorta Online Hasar İhbar İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Dask Sigorta Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Dask Sigorta Online İnternet Sitesine Erişmek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz