Cepten Tramer Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Cepten Tramer Sorgulama

Cepten Tramer Sorgulama

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin araç sorgulamaları için oluşturulmuş olan birimi Tramer; tüm araç ile ilgili soru ve sorgulamaları yapabildiğiniz bir veri havuzudur. Türkiye deki her tür araçla ilgili bilgilerin içinde bulunduğu çok geniş bir bilgi ağıdır. Dilediğiniz araç ile ilgili bilgiyi bulabileceğiniz bir ücretsiz uygulamadır. Artan 2. el araç talebi bazı kurnaz araç satıcılarının da bu talebi değerlendirmek adına bazı yöntemler kullanarak aracın değerini artırılmaya çalışmaya itti. Son zamanlarda 2. ela araç alan kişilerden gelen şikayetlerde araçların ruhsatlarındaki eksik veya yanlış hasar kaydı bilgileri, muayene yapılamadığı halde yapılmış gibi göstermeler, kilo metresi düşürüldüğü saptanmış araçlar, ödenmemiş vergi veya trafik borcu bulunan araçlar ve değişen parça olduğu halde bilgisi eklenmemiş olan araçların var olduğu yönünde. Maalesef birçok alıcı bu durumdan aracın ruhsatını kendi adına aldıktan sonra haberdar olup, bu durumu değiştirmek istediklerinde ise durumun değişmediğine, ne yazık ki tüm borçlardan artık onların sorumlu olduğunu öğrendiler. Bu artan şikayetleri önüne geçmek amacıyla Tramer araç sorgulamaları yapmanıza olanak sağlamaktadır. Hem de her türlü alanda araç sorgulaması yapabilmenize olanak sağlayan Tramer tamamen ücretsiz bir uygulama olarak göze çarpmaktadır. Tramer sorgulamalarınızı dilerseniz cepten dilerseniz de internet portalı üzerinden yapabiliyorsunuz. Eğer Tramer sorgulamalarınız Tramer’in online internet sitesinden yapmak isterseniz, tek gerekli bilginin sorgulama yapmak istediğiniz aracın plakası olduğunu unutmayın. Araç plakası yardımı ile araç sorgulamaları alanında tüm sorgulamaları yapabilirsiniz. Dilerseniz de cepten Tramer araç sorgulaması yapabilirsiniz. İşte bu yazımızda da sizlere  cepten Tramer sorgulama işlemini nasıl yapabileceğiniz anlatmaya çalışacağız. Cepten Tramer sorgulama işlemi yapmak için aşağıdaki yazımızı okuyunuz.

Cepten Tramer Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Cepten Tramer sorgulama işlemini kısa mesaj yoluyla yapabilirsiniz. Cepten Tramer sorgulama işlemini aşağıda resimli bir görsel destekli olarak sizlere anlatmaya çalıştık. Bu yüzden cepten Tramer sorgulama işlemi yapmak için aşağıda verilen linke tıklamanız gerekmektedir. Ardından karşınıza aşağıda verilen ekran görüntüsü çıkacaktır.

cepten tramer sorgulama

Bu görselde cepten tramer hasar kaydı sorgulama işlemini görüyorsunuz. Bizde sizlere Tramer’in en çok sorgulama yapılan türü olan hasar kaydı sorgulama işlemini cepten nasıl yapılacağını anlatacağız.

İlk olarak telefonunuzun kısa mesaj alıcısı bölümüne ‘ 5664’ kodunu girmeniz gerekmektedir. Bu kod Tramer’in araç sorgulamaları için ayırdığı numaradır. Daha sonra mesaj bölümüne aracın plakasını yazmalısınız. Sonra bu mesajı göndermelisiniz. Dakikalar içerisinde ilgili mesajın cevabı size kısa mesaj olarak geri gönderilecektir. Cepten Tramer sorgulama işlemi ile araç ile ilgili tüm bilgileri en doğru ve en pratik şekilde geri edinebilirsiniz. Ayrıca Cepten Tramer sorgulama işlemini tüm operatörlerden yapabilirsiniz. Cepten Tramer sorgulama işlemi her mesaj başına 5 Türk lirası olarak ücretlendirilir. Bu yüzden cepten Tramer sorgulama işlemi yaparken işlemi yapmaya yeterli liranın bulunduğuna dikkat ediniz.

 

Cepten Tramer Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz