Bandrol Borcu Öğrenme | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Bandrol Borcu Öğrenme

Bandrol Borcu Öğrenme

Araçların yollarda varlığını sürdürebilmesi için yapılması gerekli olan işlemlerin tamamlanması gerekiyor. İşlemler mahaline getirilmediği halde trafiğe çıkması mevzubahis olduğunda kural çiğnendiği için cezai işlemler uygulanmaktadır. Geçen senelerde aracın motorlu taşıtlar vergisi ödendiğinde kurum tarafından verilen bandrol nedeniyle araç bandrolü olarak halk arasında kullanılan fakat günümüzde artık bu uygulamanın son bulduğu bu sistem, internet üzerinden online bir şekilde yapılabilmektedir. Plakadan araç bandrol sorgulama işlemini gerçekleştirmek için, aracın motorlu taşıtlar vergisini ödenip ödenmediğini detaylarını öğrenmek için gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple artık günümüzde bir anlamı kalmayan bandrollerin sorgulama işlemi sayesinde öğrenilebilmesi mümkündür.

Motorlu Taşıtlar Vergisi araç sahiplerinden yılda iki kez alınmaktadır. Motorlu taşıt verginizin ödenip ödenmediğini yani bandrol borcu öğrenmek için Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi internet sitesinden yararlanıp yardım alabilirsiniz. Bu internet sitesi üzerinden verginizin ödenip ödenmediği durumunu öğrenebilir ve yine aynı internet sitesi üzerinden borcunuzu kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Aracınızla ilgili son ödeme tarihi geçen vergiler için gecikme zammı uygulanabilmektedir, sistemde bu detay da bulunmaktadır. İnternet sitesi üzerinden ödeme işlemini gerçekleştirebilmek için kredi kartınızı bilgilerini giriş yapmanız gerekmektedir.

Bandrol Borcu Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

Gelir İdare Başkanlığı’nın kuruluşuna ait Vergi Dairesi web sitesinde bandrol borcu öğrenme işlemini yapabilir ve kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Bandrol borcu öğrenmek için plaka numarası, TC kimlik numarası veya vergi kimlik numarası ve tescil tarihi detaylarına ihtiyacınız olacaktır.

Bandrol borcu öğrenme için öncelikle Gelir İdare Başkanlığı’nın internet sitesine erişmek için aşağıda verilmiş olan bağlantıya tıklamanız lazım. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran belirecektir. Buradaki detaylarda gösterilen motorlu taşıt sorgulama ve kredi kart ile ödeme kısmına tıklayınız.

Araç Bandrol Borcu Öğrenme Adım 1

Sonrasında, sizin bilgilerinizi girmenizi isteyen bir sayfa belirecektir. Bu sayfada oklarla işaret ettiğimiz araca ait plaka numarası, sizin TC kimlik numaranız veya vergi numaranız, tescil tarihi ve en son olarak alttaki ‘TAMAM’ butonuna bastıktan sonra karşınıza beliren seçeneklerden bandrol borcunuza ait detayları öğrenebilme olanağınız olacaktır.

Araç Bandrol Borcu Öğrenme Adım 2

Araç Bandrol Borcu Öğrenme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz