Axa Sigorta Hasar Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Axa Sigorta Hasar Sorgulama

Axa Sigorta Hasar Sorgulama

AXA Sigorta Grubu, finansal koruma ve fon yönetimi alanlarında dünya lideri konumuna gelmiş ve A.M Best’e göre dünyanın en büyük sigorta grubu olarak belirlenmiştir. AXA Grubunun, müşterilerinin her talebine geri dönüş yapabilmeyi hedefleyen ‘Finansal Koruma’ alanındaki faaliyetleri sigorta, kişisel koruma, birikim ve gayrimenkul planlama alanlarını kapsamına almaktadır. AXA Sigorta güvencesi ile teminat altına aldığınız varlıklarınızın  bir hasarı oluştuğunda bu hasar AXA Sigorta tarafından giderilmeye çalışılır. Bu hasar ihbarları ve akabinde hasar işlemleri artık neredeyse çok kolay ve pratik bir hale gelmiştir. Günümüzde artık çoğu işlem gibi hasar sorgulama işlemleri de internet üzerinden kolayca yapılabiliyor. Hasar dosyaları meydana gelebilecek kaza durumlarında kaza sonrasında tazminat alabilmek amacıyla oluşturulması gereken bir çeşit dosyadır. Bu dosya içinde ise bulunması gereken belgeler, sigortalanmış ürünün özelliğine göre değişkenlik göstermektedir. Tüm hasar dosyalarındaki ortak özellik ise dosyanın itina ile tam teşekküllü hazırlanmış olması gerektiğidir. Bu yüzden AXA Sigorta acenteleri müşterilerine önem veren ve onlara daha iyi hizmet sunabilmek için oluşturulmuş kuruluşlardır. Ayrıca hasar dosyanıza ait gelişmeleri takip etmeniz amacıyla da online internet sitesi üzerinden hasar dosya sorgulama imkanı sunmaktadır. Axa Sigorta hasar sorgulama işlemlerini internet üzerinden çok pratik ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu amaçla sizlere bu yazımızda Axa Sigorta hasar dosya sorgulama işleminin nasıl yapılacağı hakkında ayrıntılı bilgiler vermeye çalıştık. Verilen bu bilgileri ışığında AXA Sigorta hasar sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Axa Sigorta Hasar Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

AXA Sigorta güvencesi ile teminat altına aldığınız varlıklarınızla ilgili oluşan hasarlarda ; hasar ihbarında bulunmanız büyük önem taşımaktadır. Kaza meydan geldiğinde 5 gün içerisinde hasar ihbarında bulunmanız gerekmektedir. Bu sayede AXA Sigorta yetkilileri anında duruma müdahale ederek hasarın giderilmesine sağlayacaklardır. Daha sonra da sizin hasar dosyasını takip edebilmeniz ve kontrol edebilmeniz amacıyla adınıza bir hasar dosyası açılacaktır. Bu hasar dosyasını da AXA Sigorta hasar sorgulama işlemleri sonucunda yapabilirsiniz. AXA Sigorta hasar sorgulama işlemlerini AXA Sigortanın online internet sitesi üzerinden yapabiliyorsunuz. Bu amaçla aşağıda verilen linke tıklayarak sisteme giriş yapmalısınız. Ardından karşınıza aşağıda verilen görüntü gelecektir.

Axa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama 1

Bu resimde de görüldüğü gibi Axa Sigorta hasar sorgulama işlemlerine başlarken 3 farklı seçenek ile sorgulamaya başlayabilirsiniz. Birini seçtikten sonra yapmak istediğiniz işlemin türünü de seçmeniz gereklidir. Eğer isterseniz kaza ardından bir hasar kaydı oluşturabilir ya da daha önce oluşturulmuş bir hasar kaydı var ise onu da sorgulayabilirsiniz. Eğer ‘axa sigortalıyım’ seçeneğini seçerseniz poliçe numarası, TC kimlik numarası veya vergi kimlik numarasından herhangi birini, cep telefonu numarası ve  güvenlik kodunu da doğru bir şekilde girmelisiniz. Tüm bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra sağ alt köşede bulunan ‘Şifre İste ‘ butonuna tıklayarak hasar kaydı ya da Axa Sigorta hasar sorgulama işlemlerinden herhangi birini yapabilirsiniz.

Axa Sigorta Hasar Sorgulama İşlemi Yapmak İçin  TIKLAYINIZ!

Axa Sigorta Online İnternet Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz