Axa Sigorta Dosya Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Axa Sigorta Dosya Sorgulama

Axa Sigorta Dosya Sorgulama

Günümüzde nüfus yoğunluğuyla birlikte suç oranlarının da artışı alınan önlemlerin artmasına neden olmuştur. Bununla birlikte trafik yoğunluğunun artmasıyla yaşanan kazaların da artması gibi durumlar vatandaşların sigorta yaptırmak zorunda kalmasına neden olmaktadır. Ülkemizde talebe bağlı olarak sigorta şirketleri de artmıştır. Axa Sigorta da görev bilincine sahip, müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlayan firmalardan biridir. Kurulduğundan bu yana Axa sigorta Ziraat Bankası işbirliğinde yaklaşık 100 yıldır müşterilerine hizmet vermektedir. Firma müşterilerine, acentelerine, ortaklarına, çalışanlarına verdiği sözleri zamanında yerine getirmek ve karşılıklı güvene dayanan işbirlikleri yaratmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Axa Sigorta’nın en çok değer verdiği konu müşteri memuniyeti olduğu için, müşterilerine birbirinden farklı birçok kolaylık sunmaktadır. Bu kolaylıklardan biri de şirketin resmi sitesinden online şekilde işlem yapılabilmesidir. Bu işlemlerden biri de Axa sigorta dosya sorgulama sistemidir.
Sigortalatılan şey hasar gördüğü anda müşterilerin bu konuda müşteri hizmetlerini bilgilendirmesi için 5 günü vardır. Aksi durumlarda sigorta şirketi hasar ücretini karşılayamayabiliyor. Hasarla ilgili bilgilendirme yaptığınız zaman sigorta şirketi size axa sigorta dosya takip numarası vermektedir.Bu dosya takip numarası ile kaza ya da hasar sonrası tüm süreci  Axa sigorta dosya sorgulama yolu ile takip etmenize yardımcı olacağı için verilen dosya numarasını düzgün bir şekilde muhafaza edilmesi önemlidir. Sizde Axa Sigorta müşterisiyseniz online işlemler üzerinden sigortalattığınız şeyi herhangi bir hasar durumunda axa sigorta dosya sorgulama ile kolay bir şekilde takip edebilirsiniz.Bu takip sistemi süreci yakından görmek açısından güzel bir fırsat sunmaktadır.

Axa Sigorta Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Axa Sigorta da diğer sigorta şirketlerinde olduğu gibi müşterilerine online şekilde hizmet vermektedir. Müşteri memnuniyetini önemseyen şirketin resmi sitesi aracılığıyla, şubelerde uzun sıralar beklemek zorunda kalmadan kişisel bigisayarınızdan işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Axa sigorta dosya sorgulama işlemini gerçekleştirmek için gereken en önemli bilgi hasar durumunda sigorta bilgilendirmesi sırasında verilen dosya takip numarasıdır. Axa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama işlemini yapacağınız Online İşlemler adım adım anlatılmıştır. İllk olarak www.axasigorta.com.tr adresinden Axa Sigortanın resmi sitesine giriş yapmanız gereklidir. Ya da aşağıda verilen linki tıklayarak daha kısa bir yol takip edebilirsiniz. Axa Sigortanın resmi sitesine giriş yaptığınızda karşınıza gelen ekranda sağ üst kısımda kırmızı kutucukla belirtilen Online İşlemler kısmına tıklayınız. Karşınıza gelecek ekranda size üç seçenecek sunulacaktır siz kendinize ait olan kutucuğu tıklayarak devam edebilirsiniz Yani eğer bireysel sigortanızla ilgili axa sigorta dosya sorgulaması yapmak istiyorsanız Bireysel olan kutucuğu, kurumunuzla ilgili sigorta ile ilgili dosya sorgulaması yapmak için Kurumsal yazılı kutucuğu son olarak şirket ortaklığı ile ilgili sigortanız varsa İş Ortakları kısmını tıklayarak devam ediniz.  Bu süreç sonunda karşınıza gelen ekrandan online hasar işlemleri seçeneğine tıklayarak devam ediniz. Seçtiğiniz zaman karşınıza çıkan Axa Sigorta Hasar İşlemleri kutucuğunda istenilen bilgileri girmeniz istenecektir.

axa sigorta

En başta istenilen durum kendinizi sigorta şirketine tanıtmanızı istenen bilgidir. Axa Sigortalıysanız o seçeneğin yanındaki kutucuğu, Tamirhane ya da Axa sigortalı bir kişi tarafından hasar verilen kişi iseniz gerekli seçeneği sol tarafında belirtilen yuvarlak  işareti tıklayarak devam ediniz. Yapmak istediğiniz işlem Axa Sigorta Dosya Sorgulama  işlemi olduğu için o seçeneği işaretlemeniz önemlidir. İşlemin devamında sizden istenen Poliçe No, Sigortalı TC no ya da Sigortalı Vergi No’yu boş bırakılan kısıma yazınız. Cep Telefonu no yanda örnekte verildiği gibi boşluk bırakmadan yazılmalıdır. Güvenlik No girildikten sonra en sonda kutu içindeki sayıları doğru ve eksiksiz bir şekilde aşağıdaki alana girdikten sonra Şifre İste seçeneğine tıklayarak Axa sigorta dosya sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

Axa Sigorta Dosya Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz