Axa Hasar Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Axa Hasar Sorgulama

Axa Hasar Sorgulama

Ülkemizde trafik yoğunluğuna ve sürücülerin dikkatsizliğine bağlı olarak her gün bir çok kaza yaşanmaktadır. Bu kazalar sonucu meydana gelen maddi kayıplar araç sahiplerini zora sokmaktadır. Bu sebeple sürücülerin araç sahibi olduktan sonra yaptıkları ilk işlem haline gelen sigortalar, sigortacılık faaliyetlerinin ülkemizde artmasına neden olmaktadır. Axa Sigorta da bu sigortacılık faaliyetlerini en iyi şekilde gerçekleştiren kurumlardan biridir. 1916’da İstanbul’da kurulan  köklü bir geçmişe sahip olan Axa Sigorta günümüzde 50 milyon kişiye hizmet vermektedir. Axa sigortanın en önemli vizyonları müşteri memnuniyeti ve örnek gösterilen bir firma olmaktır. Şirketi diğerlerinden ayıran özelliği ise kurum kültürüdür. Siz de herhangi bir Axa Sigorta şubesinden kolaylıkla sigorta yaptırabilirsiniz ve kaza durumlarında Axa Sigortanın sağladığı kolaylıklardan faydalanabilirsiniz. Herhangi bir kaza sonrası sigorta yaptırdığınız  şey için takip edebileceğiniz bir dosya oluşturmak zorundasınız. Axa Sigorta’nın sunduğu internet sayfasında oturduğunuz yerden tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz ve oluşturduğunuz dosyayı online şekilde takip edebilirsiniz. Bu işlemlerden biri de kaza sonrası hasar sorgulama işlemidir. Sizde aşağıdaki bilgilerden yararlanarak axa hasar sorgulama işleminizi gerçekleştirebilir ve istediğiniz bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Axa Hasar Sorgulama Nasıl Yapılır?

Axa Sigorta müşterilerine şubelere gidip uzun sıralar beklemeden online şekilde işlemlerini gerçekleştirebilecekleri bir internet alanı sunmuştur. Müşterilerin sigorta oluşturduğu şeye zarar gelmesi halinde Axa Sigorta Müşteri hizmetlerine 5 gün içinde hasar durumunu bildirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde sigorta şirketi kaza masrafını karşılamayabilir. Hasar durumu bildirdiğinizde Sigorta tarafından hasar durumunu takip etmeniz için size dosya takip numarası verilmektedir. Kaza sonrası hasar sorgulaması yapmak için tüm süreç için gereken şifreyi dikkatli şekilde saklamanız önemlidir. Siz de Axa Hasar Sorgulama yapmak için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Öncelikle www.axasigorta.com.tr adresinden giriş yaparak işlemlerinize başlayabilirsiniz ya da aşağıda verdiğimiz linki tıklayarak daha kısa yoldan işleme devam edebilirsiniz. Sağ üst köşede kırmızı kutucukla belirtilen Online İşlemler seçeneğine tıklayınız. Karşınıza çıkan seçeneklerden (Bireysel, Kurumsal, İş Ortakları) size uygun olan işlemi seçerek devam ediniz. Her üç seçenekte de aynı süreci izleyeceğiniz için ihtiyacınız olan seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza gelecek ekrandaki seçeneklerden Online Hasar İşlemleri seçeneğine tıkladıktan sonra ekranınıza gelen Axa Sigorta Hasar İşlemleri kutucuğundaki tüm bilgileri doğru ve eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

axa sigorta

İlk kısımda durumunuzu bildiren seçenekler vardır. Axa Sigortalıysanız, Tamirhaneyseniz ya da Axa sigortalı bir kişi tarafından hasar verilen kişi iseniz gerekli seçeneği sol kısmındaki yuvarlak kısmı işaretleyerek başlayınız. Yapmak istediğiniz işlem Hasar İhbarı ise o seçeneği Dosya görüntülemek istiyorsanız o seçeneği işaretleyiniz. Sonra devamında istenen Poliçe Numaranızı, Sigortalı TC numaranızı ya da Sigortalı Vergi Numaranızı gerekli kısıma giriniz. Cep Telefonu numaranızı yanda örnekte verildiği gibi boşluk bırakmadan giriniz. Güvenlik Numaranızı girdikten sonra son olarak kutu içinde verilen sayıları doğru ve eksiksiz bir şekilde aşağıdaki alana girdikten ve bilgilerinizden emin olduktan sonra Şifre İste seçeneğine tıklayınız.
İşlemi gerçekleştirdikten hemen sonra Axa Sigorta Hasar Sorgunuzu gerçekleştirmiş olacaksınız. Kaza sonrası tüm süreci takip edeceğiniz bilgilere erişmiş olacaksınız. Herhangi bir sorun dahilinde Axa Sigorta Müşteri Hizmetlerine 0850 250 99 99 numarasından ulaşabilirsiniz ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri kısmından her türlü şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Axa Hasar Sorgulama yapmak için TIKLAYINIZ!

 

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz