Axa Dosya Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Axa Dosya Sorgulama

Axa Dosya Sorgulama

Ulaşım faktörü insanlar için olmazsa olmazlar arasında olup, günlük hayatımızı bile devam ettirmemiz için gerekli olan bir faktördür. Trafikte bazen kendi aracımızla bazen de toplu taşıma araçları ile yer almaktayız. Trafikte devamlı ve güvenli bir ulaşım sağlanması açısından uyulması gereken bazı kurallar vardır, bu kurallara uyulmadığı takdirde bazı kazalara sebebiyet verebiliriz. Bu şekilde hem kendimizde hem de karşı tarafta can ve mal kaybına neden olabiliriz. Böyle durumlarda eğer daha önceden yaptırmış olduğunuz sigortanız devreye girecektir. Çeşitli sigorta şirketlerinden birisi olan Axa’da kaza sonrası hasar kaydı yapmaktadır. Yapılacak olan sigorta ile birlikte aracınızı olası bir kazaya karşı güvence altına almış olacaksınız ve böylelikle hasarı temin edebileceksiniz. Herhangi bir kaza yaşamanız durumunda 5 iş gününü geçirmeyecek şekilde kaza ile ilgi imzalı kaza tespit tutanağı, ruhsat fotokopisi, kaza alanında çekilen fotoğraflar gibi evrakları hasar dosyasını açtırmak için sigorta şirketine götürmeniz gerekmektedir. Dosyanız açıldıktan sonra internet üzerinden Axa dosya sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bizde bu yazımızda sizlere dosya sorgulama işleminizi nasıl yapacağınız hakkında ayrıntılı bilgiler verdik, yazımızı takip ederek işleminizi kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz.

Axa Dosya Sorgulama İşlemi İnternetten Nasıl Yapılmaktadır ?

Günümüzde yapılan birçok online işlem gibi Axa dosya sorgulama işlemi de internet üzerinden oldukça basit bir şekilde yapılmaktadır. Bu işlem Axa’ ya ait site üzerinden yapılmaktadır ve sayfaya kolay bir şekilde ulaşabilmek için yazımızın sonunda yer alan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Linke tıkladığınız zaman açılacak olan ekranda öncelikle sizi tanıyalım kısmında Axa sigortalıyım, tamirhaneyim veya Axa Sigorta’lı tarafından hasar verilen kişi seçeneklerinden hangisiyseniz onu belirtmeniz istenmektedir. Hemen arkasından yapmak istediğiniz işlemi dosya görüntüleme olarak belirtiniz. Sizi tanıyalım kısmında seçtiğiniz duruma göre sizden istenilen bilgiler değişmektedir, kısaca bahsetmemiz gerekirse eğer ;

Axa Sigortalı olan kişiden, dosya numarası, sigortalı T.C. kimlik numarası, sigortalı vergi numarası ve cep telefonu istenmektedir. Bu bilgileri doğru bir şekilde yazdıktan sonra harfler ve sayılardan oluşan güvenlik kodunu da girerek ‘şifre ise’ yazılı kutucuk üzerine gitmeniz gerekmektedir.

Adsız

Tamirhane olarak işlem yapmak içinse, dosya numarası, tamirhane T.C. kimlik numarası, tamirhane vergi numarası ve yine cep telefonu numarası istenmektedir. Bu bilgileri yazdıktan sonra güvenlik kodunu yazarak ‘şifre iste’  butonun üzerine tıklanmalıdır.

Adsız

Axa Sigortalı tarafından hasar verilen kişiyseniz eğer sizlerden de dosya numarası, karşı tarafın T.C. kimlik numarası, karşı tarafın vergi kimlik numarası ve yine cep telefonu istenmektedir. Bu bilgilerin arkasından güvenlik kodunu da doğru bir şekilde yazdıktan sonra ‘şifre iste’ yazılı kutucuğun üzerine tıklanması gerekmektedir.

Adsız

Böylelikle hangi şekilde olursa olsun pratik bir şekilde Axa dosya sorgulama işleminizi yapmış olacaksınız. Burada dikkat edilmesi gereken tek nokta hasar dosyasının açılıp açılmamış olmasıdır, dosyanız açılmış ise şifresiz olarak sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Axa Dosya Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz