Araç Tramer Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Araç Tramer Sorgulama

Araç Tramer Sorgulama

Araç tramer sorgulama işlemi özellikle araç alış ve satışlarda uygulanan sorgulama işlemidir. Yeni araba alacak olanlar için aslında işlevi olmayan bir hizmettir. El değiştiren veya el değiştirecek araba satın almayı amaçlayanlar için oldukça kullanışlı ve bilgilendirici bir sistemdir.

Yapmak istenilen bu sorgulama işlemi aslında arabanın hayatında bir şekilde herhangi bir trafik kazasına karışmış ve araca ait darbe bulunup bulunmadığı ile ilgili resmi bilgilendirme almaktır. Trafiğe çıkmış aracı almak isteyen kişi aracın detaylarına erişmesinin en güvenilir yolu araç tramer sorgulama işlemidir. İlgili aracın hayatında darbe görmüş bir parçası bulunuyorsa ve bu hali trafik belgelerinde yer almışsa bu yolla en sağlıklı detaylara ulaşılabilir.

Araç Tramer Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç tramer sorgulama işlemini hem SMS ile hem de online internet üzerinden yapabilirsiniz. Araç tramer bilgisi kayıtlarını öğrenmemiz için Türkiye’de yetkilendirilmiş kurum SBM yani tam adıyla Sigorta Bilgi be Gözetim Merkezi kurumudur. Böylelikle tramer sorgulamaları bu kurum vasıtasıyla yalnız SMS olarak sağlanmaktadır. Tramer SMS sorgulama işlemini yazımızda resimli bir biçimde sizlere sunduk.

araç tramer sorgulama

Her şeyden önce bir cep telefonu sahibi iseniz kendi telefonunuzdan SMS yazılan kısma sorgulatmak istediğiniz aracın plaka numarasını giriş yaparak operatör farkı olmadan bütün operatörlerden 5664 tramer sorgulama servisine yollayınız. Böylelikle bu aracın eğer ki plakası değişse bile, bu araca ait bütün hasar girdilerini kısa mesaj olarak almanız mümkün.

Detaylı Tramer Bilgisi Nasıl Alınır ?

Araç tramer sorgulama yaptığınız araçla ilgili eğer ki daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız yararlanabileceğiniz kurumun bir hizmet ise detaylı araç bilgisi alma hizmetidir. Bu hususta da SMS hizmeti vasıtasıyla işlem gerçekleştirilebilir. Dediğimiz işlemi gerçekleştirebilmek için kişiler SMS sistemini kullanarak sadece SMS kısmına ek olarak ‘DETAY’ ekleyip 5664 numarasına yollanmalıdır.

araç tramer sorgulama

Böylelikle bu işlemi aslında hemen hemen araçla ilgilenen herkes kullanabilir. Bu sebeple sorgulama gerçekleştirmek isteyen kişiler bizim yukarıda gösterdiğimiz gibi işlemleri gerçekleştirmesi gerekir. Aksi durumda sorgulama detaylarına ulaşılamayacağı gibi mesaj cevabı size ulaşmaz.

Online internet sitesinden de araç tramer sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak aşağıda verilen linke tıklayarak giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından aşağıda verilen resimlerde anlatılacağı şekilde işlemlere başlanır.

araç tramer sorgulama

Araç tramer sorgulama işleminizi 3 farklı seçenek ile yapabilirsiniz. İlk olarak plaka ve sigortalı kimlik numarası ile işleminizi yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için aracın plakası ve sigortalının kimlik numarası girilir. Ardından resimde bulunan güvenlik kodu da girilir .Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra işleminiz için “Ara” butonuna tıklayınız.

araç tramer sorgulama

İkinci seçenek olarak plaka ve sigortalı vergi kimlik numarası ile işleminizi yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için aracın plakası ve sigortalının vergi kimlik numarası girilir. Ardından resimde bulunan güvenlik kodu da girilir. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra işleminiz için “Ara” butonuna tıklayınız.

araç tramer sorgulama

Üçüncü seçenek olarak plaka ve sürücü TC kimlik numarası ile işleminizi yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için aracın plakası ve sürücünün TC kimlik numarası girilir. Ardından resimde bulunan güvenlik kodu da girilir. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra işleminiz için “Ara” butonuna tıklayınız. Tüm bu işlemleri ile araç tramer sorgulamalarını kolaylıkla yapabilirsiniz.

SBM Araç Tramer Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz