ARAÇ TRAFİK SİGORTASI SORGULAMA | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

ARAÇ TRAFİK SİGORTASI SORGULAMA

ARAÇ TRAFİK SİGORTASI SORGULAMA

Araç trafik sigortası trafiğe çıkan tüm araçların belli kanunlara göre yapılması zorunlu tutulan bir düzenleme olup bu sebeple araçların trafik sigortaları her sene bir defa yapılmak zorundadır. Araç trafik sigortasının ne zaman güncelleneceği ya da sigorta hakkında pek çok bilgiye araç trafik sigortası sorgulama işlemi ile ulaşabilirsiniz. Araç trafik sigortası, türü ya da modeline göre değişiklik göstermeden araçların her sene yaptığı bir işlemdir. Araç trafik sigortasında bir kamyon ile bir hususi araç arasında farklılıklar olup sigorta değişikliğinde aracın türü önem arz etmektedir. İnternet üzerinden hiçbir kuruma gitmenize gerek kalmadan yapmanıza olanak sağlanan araç trafik sigortası sorgulama işlemi ile sorgulama yapılacak aracın sigortası hakkında detaylı bilgiyi edinebilirsiniz. Trafik sigortası ödeme işlemleri de tek taksitte yapılmaktadır. Ama kredi kartına sahip olduğunuz bankalar ona göre taksitlendirme seçeneği sunmaktadır. Sorgulama işleminizi 2 farklı sistem üzerinden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi pek çok sorgulama işleminizi yapabileceğiniz E-Devlet sistemi bir diğeri ise Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’dir. Yazımızın devamında sorgulama işleminizi her iki uygulama üzerinden nasıl yapacağınız ile ilgili bilgileri edinebilirsiniz.

Araç Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Araç trafik sigorta sorgulama işlemi, sigorta bilgi ve gözetim merkezi tarafından vatandaşlarımıza hizmet sunulmaktadır. Ücretsiz bir sistem olup hiçbir şifreye ihtiyacınız yoktur. Sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada Plaka ve T.C. kimlik numarası ile sorgu seçeneği için sorgulama yapacağınız aracın plakası ve T.C. kimlik numaranızı girmeniz yeterli olur. Bir sonraki seçenek olan plaka ve vergi kimlik no ile sorgu yapmak için aracın plakası ve vergi kimlik numaranızı girmeniz istenir. Son seçenek olan sigorta bilgileri ile sorgu yapmak için sizden sigorta şirketi, acente no, poliçe no ve yenileme numaralarını girmeniz istenir. Bu adımlardan birini seçip uyguladıktan sonra “ara” butonuna tıklayınız. Araç trafik sigortası sorgulama işleminizi tamamlamış olursunuz.

Araç Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Araç Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden araç trafik sigorta sorgulama işleminizi sadece E-Devlet şifreniz ile gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız yeterli olacaktır. Gelen sayfadan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” yazan butona tıklayınız. Sonrasında T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz gerekir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesinden 2 TL işlem ücreti karşılığında temin edebilirsiniz. Bu bilgileri girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” yazan butona tıklayınız. Araç trafik sigortası sorgulama işlemi bu adımları uygulayarak gerçekleştirilebilir.

E-Devlet Araç Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz