ARAÇ SİGORTA SORGULAMA | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

ARAÇ SİGORTA SORGULAMA

ARAÇ SİGORTA SORGULAMA

Trafiğin düzeni için ve insanların güvenli ulaşımını sağlayabilmeleri için devlet belli kurallar koyarak karışıklığı engellemeye çalışmaktadır. Bu kurallardan bir tanesi de trafik sigortaları olup aracın cinsine, kullanım amacına göre farklılık göstermesiyle birlikte kişinin kaza anında oluşabilecek hasarının karşılanması sağlamaktadır. Araç sigorta sorgulama işlemi bu gibi durumlarda çok önemli olup sizi büyük bir yükün altından kurtarır. Araç sigortası kaskoda olduğu gibi hatalı ya da hatasız farketmeksizin mağdur olan tarafı korumaya yöneliktir.

Araç sigortası sorgulama işlemi günümüzde pek çok durumda koruma sağlayabilecek sigorta kontrolünde büyük öneme sahiptir. Her yıl yapılan araç sigortasının düzenli olarak kontrol edilmesi beklemediğiniz anda karşılaşabileceğiniz pek çok olumsuzluktan sizi koruyacaktır. Araç sigortası sorgulama işlemi sayesinde sigortanız hakkında gerekli bilgilere erişerek önceden önleminizi almanızı sağlar. Firmadan firmaya değişiklik gösteren araç sigortası devletin tek elinde olmayıp farklılık gösterebilmektedir. Aracınızın sigortasının kalan süresini de buradan öğrenebilirsiniz. Bu işlem Sigorta Bilgi ve Gözlem Merkezi’nin internet sitesi üzerinden online olarak yapılabilmektedir. 3 farklı şekilde yapabilmeniz için seçenekler sunulmuştur. Ayrıca sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında araç sigortası sorgulama işleminin nasıl yapılacağını her iki sistem üzerinden de anlatacağız.

Araç Sigorta Sorgulama işlemi Nasıl Yapılır?

Araç sigortası sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. 3 yöntemden ilki olan plaka ve T.C. kimlik numarası ile sorgulama işleminde ilgili bölümde sizden istenilen bilgileri doldurarak sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Plaka ve vergi kimlik no ile sorgulama kısmından işlem yapmak için aracın plakası ve vergi kimlik numaranızı girmeniz istenir. Sigorta bilgileri ile sorgulama kısmında ise sizden istenilen sigorta şirketi, acente no, poliçe no ve yenileme numaralarını girerek sayfa sonundaki ara butonuna tıklayınız. Bu adımlardan herhangi birini yaparak araç sigorta sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

Araç Sigorta Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

E-Devlet Üzerinden Araç Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden araç sigorta sorgulama işlemini yapmak için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer şifreniz yoksa en yakın PTT şubesine başvurarak 2 TL işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifrenizi temin edebilirsiniz. Daha sonrasında işleminizi gerçekleştirmek için yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Ardından gelen sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Sonrasında T.C. kimlik numaranızı ve temin ettiğiniz E-Devlet şifrenizi giriniz. Son olarak bilgileri kontrol edip “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Araç sigortası sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden bu şekilde gerçekleştirmiş olursunuz.

E-Devlet Üzerinden Araç Sigorta Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz