Araç Sigorta Hesaplama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Araç Sigorta Hesaplama

Araç Sigorta Hesaplama

Hayatımızın birçok yerinde sigorta işlemleri yer almaktadır. Hayatımızdan evimize eşyalarımızdan araçlarımıza kadar birçok alanda sigorta işlemleri yaptırabilmekteyiz. Bizlerde bu yazımızda sizler için araç sigorta hesaplama işlemleri hakkında bilgiler vereceğiz. Araç için yapılan sigortalarda diğer sigortalar gibi yaptıran kişiyi maddi açıdan koruyan sigortalardır. Araç sigortası iki çeşide ayrılmaktadır. Bunlardan ilki kasko sigortası öteki ise trafik sigortasıdır. Bu iki sigorta arasında farklılıklar bulunmaktadır; kasko sigortası isteğe bağlı yapılıp aynı zamanda araçta kendi aracınıza gelen zararları korumaktadır. Araç sigortası ise zorunlu olarak yaptırılması gereken ve kaza durumunda tüm mağdurların hakkını koruyan sigorta türüdür.

Araç sigortası yaptırırken araç sigorta hesaplama işlemini yapmanız önerilmektedir. Çünkü bu işlem yapılarak satın alınan sigorta teminatlarının risklerinizi karşılamasını riske atmamış oluyorsunuz. Aynı zamanda pahalı fiyattan alım veya satım gerçekleştirmemenize katkı sağlamaktadır. Araç sigorta hesaplama işlemi genellikle şirketlerin teklif alma sayfasındaki formlarla yapılmaktadır. Burada önemli olan bu formun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmasıdır. Çünkü teklifler vermiş olduğunuz bilgilere göre sunulmaktadır ve en uygun teklifi doğru bilgi girerek alabilirsiniz.

Yanlış bilgi verdiğinizde hem ihtiyacınız olmayan hem de pahalı tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Ayrıca araç sigortası hesaplama işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu bu işlemi ne kadar farklı şirketlerden ve çeşitli ürünlerle yaparsanız araç sigortasını en uygun fiyata yaptırma fırsatı bulabilirsiniz. Kısacası araç sigorta hesaplama işlemleri sigorta şirketlerinin kendi sayfalarından yapılmakta olup hemen hemen hepsinde hesaplamanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz. Ancak bunların içerisinde aracınıza en uygun sigorta değerini Türkiye Sigortalar Birliğinin adresinden yapabilirsiniz.Buradan  akmış olduğunuz teklif doğrultusunda farklı şirketleri değerlendirmeye tabi tutabilirsiniz.

TBT Adresinden Araç Sigorta Hesaplama Nasıl Yapılır?

TBT’nin resmi sitesinden yapacak olduğunuz hesaplama ekranına ulaşmak için yapmanız gereken yazımızın sonunda paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Ardından karşınıza çıkacak olan ekranda ilk olarak aracın model yılını arkasından aracınızın markasını ve son olarak araç tipini seçtiğiniz zaman sigorta değer bedeli ekranda belirecektir.

TBT Araç Sigorta Hesaplama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. Merhaba

    kasko değer listesine hangi adresten ulaşabiliriz teşekkürler.

Yorum Yaz