ARAÇ REHİN SORGULAMA | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

ARAÇ REHİN SORGULAMA

ARAÇ REHİN SORGULAMA

Günümüzde araç almak için gerekli pek çok sorgulamayı gerçekleştirmek güvenliğiniz için önemlidir. Bazı kişiler aracını rehin olarak gösterip bunun üzerinden işlem yapabilmektedir. Ayrıca rehin durumu olan araçların üzerinden satış işlemi de yapılamaz. Ayrıca yine rehin olarak alınan araçların üzerinde rehin alan kişinin hakkı bulunup aracı geri alma durumuna sahiptir. Bu gibi olumsuzluklar ile karşılaşmamak adına araç rehin sorgulama işlemi gerçekleştirerek hem kendi güvenliğiniz hem de paranızın güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir.

Araç rehini sorgulama işlemi rehin durumunda yani araç sahibinin borcuna karşılık olarak banka gibi kurumların aldığı önlem olup kişilerin bir şekilde borcunu ödemediği durumlarda araca el konulma durumunun kontrolünü sağlamaya imkan sağlar. Bu gibi durumlar günümüzde yaygınlaşmış olup kişinin bu gibi durumlar için tedbirini alması gereklidir. Araç rehini sorgulama işleminiz internet üzerinden yine pek çok online işlem yapılan E-Devlet sistemi üzerinden rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlem de güvenliğiniz açısından E-Devlet şifresi ile ücretsiz olarak dakikalar içerisinde yapılabilir.

Araç Rehin Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Araç rehin sorgulama işlemi için öncelikle E-Devlet şifresi istenir. Eğer şifreniz yok ise bunun için en yakın PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte gidip başvurup 2 TL işlem ücreti karşında temin ediniz. İşlem için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Sonrasında gelen sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Ardından gelen sayfada sizden T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenir. Bu bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Araç rehini sorgulama işleminiz tamamlanmış olur.

Araç Rehin Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz