Araç Randevusu Alma | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Araç Randevusu Alma

Araç Randevusu Alma

Araç randevusu alma olarak adlandırılan olay aracımızın muayene işlemleri için alacağımız hizmet üzerine randevu alma işlemidir. Trafikteki artış miktarı nüfusla aynı orantıda olduğu için hayatımızda aktif yön veren etkenlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Şehir yaşantımızda gürültüden hava kirliliğine, ulaşımdan seyahat ilişkilerinde en etkili araçlar karayolu taşıtlarıdır. Durum böyleyken bu kadar etkileşim halinde bulunduğumuz bu araçların hayatımıza en az şekilde zarar vererek kullanmamız gerektiğini söylemek yanlış olmaz. Bu yüzden getirilen kurallardan birisi de araçlarımızın düzenli olarak muayene edilerek, toplum ve trafik açısından güvenilir özelliklere sahip olduğunu gösteren izne sahip olmaları sağlanır.

Muayene işlemlerinin yapılma sıklığı aracın yaşına ve türüne göre farklılık gösterebilmektedir. Muayene işleminden başarılı şekilde geçemeyen araçlar trafiğe çıkamayacağı gibi alım satım işlemleri de gerçekleşmeyecektir. Araç muayene işlemleri belirli dönemlerde tüm araçlar için aynı zaman diliminde yapılmaktadır. Bu yüzden muayene işlemi için belirli gün ve saate sahip olmak muayene işlemleri esnasında belirsiz kuyruklardan sizi korur ve sağlıklı bir hizmet almanızı sağlar. Bu işlemi yapabilmeniz için yetkili kuruluş internet üzerinden araç randevusu alma sistemini etkin hale getirmiştir. Bu yazımızda bu sisteme erişim sağlama ve araç randevusu alma işlemlerini ayrıntılı olarak görebileceksiniz.

Araç Randevusu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Araç muayene işlemleri bakımından ülkemizde hizmet veren tek kuruluş TÜVTÜRK (Türkiye Teknik Denetim Kurumu) olarak bilinmektedir. Bu kuruluşun yürütmekte olduğu muayene hizmetlerinden yararlanabilemek için belirli günlere randevu alabilirsiniz. Bu randevu işlemi iki şekilde yürütülmektedir. Telefonla randevu alma işlemi ilk seçenek gibi görünse de hepimizin aktif olarak kullandığı internet hizmeti de ikinci seçenektir. Bu yazımızda internet üzerinden araç randevusu alma işlemini sizlere açıklayacağız.

Kuruma ait resmi internet sitesi üzerinden yürütülen randevu alma işlemlerini yapabilmeniz için yazımızın sonunda yer alan bağlantı linkini kullanmanız gerekmektedir. Bu link yardımıyla aşağıdaki resimde yer alan randevu sayfasına erişim sağlamış olursunuz.

araçrandevu

Bu sayfada ilk boşluğa aracınıza ait plakayı yazarak ve muayeneye gireceğiniz şehir bilgisini de seçerek devam butonuna basınız. Daha sonra size boş olan randevu günleri ve saatleri sıralanacaktır. Kendinize uygun olan zamanı seçerek randevu alma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Araç Randevusu Almak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz