Araç Poliçesi Nasıl Sorgulanır? | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Araç Poliçesi Nasıl Sorgulanır?

Araç Poliçesi Nasıl Sorgulanır?

Araç trafik sigortası ile beraber aynı zamanda muayenesi de trafiğe çıkmadan evvel kesinlikle yapılması gereken önemli durumlardan biridir. Eğer ki siz bu işlemlerden en az birini yaptırmadıysanız aracın trafiğe çıkması sakıncalıdır. Bu nedenle bunların kontrolünün yapılması önemle arz teşkil eder. İki halde de internet üzerinden bilgi ve detayları öğrenmek kolaylaştırılmıştır. “Araç poliçesi nasıl sorgulanır?” sorusuna karşılık, poliçe sorgulama işlemi çevrimiçi olarak araç sahiplerine sunulmuş olan hizmetlerdendir. Bu sayede araç sahipleri kendi araçlarının trafik poliçeleri hakkında bilgiyi sorgulatabilir ve ayrıyeten kendi poliçelerinin başlama, bitme süreleri gibi detaylarının kontrolünü gerçekleştirebilirler. Poliçe sorgulama işlemleri iki farklı seçeneği kullanabilirsiniz. Bu hizmetlerin en başında ve en kolayı olan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi çevrimiçi internet web sitesidir. İkinci hizmet de E-Devlet kapısını kullanarak yapılabilen sorgulama işlemidir. İki servis vasıtasıyla da sorgulama nasıl gerçekleştirileceği konusunda bilgilendirme yazımızda bulunmaktadır.

E-Devlet Araç Poliçesi Nasıl Sorgulanır?

Elektronik devlet sistemi vasıtasıyla kendi araç poliçenizi sorgulatma işlemleri için E-Devlet sistemine giriş yapabilmek adına şifreye sahip olmanız gerekmektedir. Şayet size ait bir şifre yok ise bulunduğunuz ilde size en yakın PTT merkezlerinden 2 lira işlem bedeli karşılığında edinebilirsiniz. Söz konusu sorgulamayı yapabilmeniz için aşağı kısımda verilmiş olan bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Beliren sayfada sizden kimliğinizi doğrulamanızı isteyecektir, “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmına tıklayınız.

741

Ardından ekranda sizin kendi TC kimlik no ve E-Devlet giriş şifrenizi isteyen bir giriş belirecektir. Siz bu detayları giriş yaptıktan sonra “Sisteme Giriş Yap” kısmını tıklayın. Araç poliçesi nasıl sorgulanır işleminizi bu şekilde kolay ve hızlı bir biçimde gerçekleştirmiş olursunuz.

SBM Araç Poliçesi Nasıl Sorgulanır?

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi yardımıyla araç poliçesi sorgulamalarını gerçekleştirmek için aşağı kısımda bizim vermiş olduğumuz internet sitesi adresine tıklamanız gerekmektedir. Bu hizmet vasıtasıyla 3 değişik biçimde sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Aracın plakası ve TC kimlik no ile sorgulama gerçekleştirmek için sorgulama yapmak istediğiniz aracın plakası ve TC kimlik no girişini yapmanız gerekmektedir. Ayrıca aracın plaka numarası ve vergi kimlik numarasıyla sorgulama gerçekleştirebilmek için sorgulama yapmak istediğiniz aracın plakası numarası ve vergi kimlik numarasının girişini yapmanız gerekmektedir. Diğer bir giriş sorgulama seçeneği olan aracın sigorta bilgileri ile sorgu gerçekleştirmek için de sigorta şirketinin adını, acente numarasını, poliçe numarasını ek olarak yenileme no detaylarını girmeniz gerekmektedir. Bu işlem adımlarının herhangi birini yaptıktan hemen sonrasında alt kısımda yer alan “Ara” şeklindeki butonuna butona tıklamanız gerekir. Böylelikle araç poliçesi nasıl sorgulanır işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

895

E-Devlet Araç Poliçesi Nasıl Sorgulanır İçin TIKLAYINIZ!

SBM Araç Poliçesi Nasıl Sorgulanır İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz