Araç Otopark Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Araç Otopark Sorgulama

Araç Otopark Sorgulama

Yoğun şehir kalabalığının yanı sıra yoğun bir şehir trafiği de yaşantımızın bir parçasıdır. Bunlarla birlikte yeterli park alanı bulamamak da sorunların ardı ardına gelmesine yol açabilir. Park edilmesi yasak olan bir alana onlarca araç olmasına rağmen sizin de park etmiş olmanız doğru bir hareket değildir. Çünkü olası bir şikayette ceza piyangosu size vurmuş olabilir ve arabanız döndüğünüzde o alanda olmayabilir. Aynı şekilde park yasağının olduğunu bildiğiniz halde 5 dakikalık işiniz için o alana arabayı bırakmış olmak bile aracınızı döndüğünüzde yerinde görememek için yeterli bir sebeptir. Bu durumda aracınızın hangi otoparka çekildiğini öğrenmek de büyük bir zulüm aşaması olarak karşımıza çıkmaktaydı. Fakat günümüzde bu duruma bir çözüm olarak Emniyet Genel Müdürlüğü online araç otopark sorgulama işlemini hizmete sunarak vatandaşların bir sorununa daha faydalı bir çözüm getirmiştir.  Bu yazımızda otopark sorgulama işleminin nasıl yapıldığını görsel destekle birlikte bulabileceksiniz.

Araç Otopark Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Araçlarla birlikte trafik sorgulamaları Emniyet Genel Müdürlüğü kapsamında gerçekleşmektedir. Bu sorgulama işlemleri kurumun resmi internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Bu siteyi kullanarak araç otopark sorgulama işlemini yapabilmek için yazımızın sonunda yönlendirme linki bulunmaktadır. Bu link sizi kimlik bilgilerinizin sorgulandığı güvenlik sayfasına götürecektir. Bu sayfada kimlik bilgilerinizi aşağıda da ok işareti ile gösterildiği gibi doğru yerlere eksiksiz olarak doldurduktan sonra doğrula butonuna tıklayınız.

egm

Kimlik bilgilerinizi doğrulama işlemi bitikten sonra trafik sorgulamaları ile yapabileceğiniz işlemler listesi ile karşılaşacaksınız. Bu işlemler araç plakasına yazılan ceza, sürücü belgesine yazılan ceza, tüzel kişi ceza sorgulama ve otoparka çekilen araç sorgulama işlemleridir. Bu işlemlerden çerçeve içerisine aldığımız kısıma tıklayarak araç otopark sorgulama işlemini başlatmış oluruz.

egmotopark

Son olarak bilgisayarınızın ekranında yüklenen sayfada sizden sadece sorgulama yapmak istediğiniz aracın plakası talep edilmektedir. Aşağıdaki resimde de olduğu gibi ilgili boşluğa aracın plakasını arasında boşluk bırakmadan büyük harflerle örneğin (09FF123) yazarak çerçeve içerisine alınmış sorgula butonunu kullanınız. Böylelikle araç otopark sorgulama işlemini gerçekleştirmiş bulunuyorsunuz.

otoparkacekilenarac

Araç Otopark Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz