ARAÇ MUAYENE SORGULAMA | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

ARAÇ MUAYENE SORGULAMA

ARAÇ MUAYENE SORGULAMA

Araç muayene sorgulama işlemi internet üzerinden yapabilmeniz için hizmetinize sunulmuş olan işlemlerden bir tanesidir. Bu sorgulama işlemi ile aracınızın muayenesi hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Araç muayenesi sorgulama işleminizi tercihinize göre iki ayrı sistemden yapabilme imkanınız bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi E-Devlet sistemi olup bu sistemin bünyesinde bulundurduğu pek çok sorgulama işlemi ile gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Bir diğeri ise TÜVTÜRK olup araç muayene kontrolünüzü bu iki sistemden de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Yazımızın devamında her iki yöntem ile ayrı ayrı araç muayenesi sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı anlatacağız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Araç Muayene Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden araç muayenesi sorgulama işlemi sadece E-Devlet şifresinin olması ile kolay bir şekilde yapabileceğiniz bir işlemdir. E-Devlet sistemi sayesinde yapılan işlemlerden bir tanesi olan araç muayenesi sorgulama işleminiz için E-Devlet şifreniz bulunmuyor ise en yakın postane şubesine gidip başvurmanız gerekir. Başvurduktan sonra 2 TL ücreti ödemeniz gerekir. Şifrenizi temin ettikten sonra sizin için yazımızın sonunda paylaştığımız bağlantı linkine tıklayınız. Sonrasında  “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Bir sonraki sayfada sizden T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenir. Bu bilgileri girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” yazan kısma tıklayınız. İşleminizi bu şekilde tamamlamış olursunuz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Araç Muayene Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

TÜVTÜRK Sitesi Üzerinden Araç Muayene Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Araç muayenesi sorgulama işleminizi TÜVTÜRK sitesi üzerinden yapabilmeniz için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Gelen sayfada sizden plaka numaranız ve muayene numaranızı ilgili yerlere girmeniz istenir. Bu bilgileri girdikten sonra “Sorgula” butonuna tıklayınız. Bu bilgileri doğru bir şekilde girmeniz ile birlikte araç muayenesi sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

TÜVTÜRK Sitesi Üzerinden Araç Muayene Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz