Araç Muayene Randevu | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Araç Muayene Randevu

Araç Muayene Randevu

Araç muayene tesisleri araçların niteliklerinin tespit ve kontrol edildiği, bunun için gerekli cihaz ve personeli bulunan, araç muayenesinin yapıldığı ve muayene kanallarının olduğu sabit yapıdaki tesislerdir.

Araç muayene randevusunu Tüvtürk’ün hizmete sunmuş olduğu siteden internet üzerinden yapabilirsiniz.

Araç Muayene Randevu Nasıl Alınır?

Araç muayene randevu almak için aşağıdaki linke tıklayınız. Önünüze açılan sayfada plaka numarasını ve muayenenin yapılacağı ili belirtmeniz gerekmektedir. Daha sonra devam yazısına tıklayınız. Karşınıza çıkan ekranda bu sefer muayene alacak olduğunuz aracın türünü ve hangi hizmet seçeneğini istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Ardından randevu saati ve tarihi de seçerek o tarihte size uygun olup olmamasına göre muayene istasyonunu belirlemeniz gerekmektedir. Anlatmış olduğumuz adımları uygularsanız araç muayenesi randevu işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Araç Muayene Randevu Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

Araç Muayene İptali Nasıl Yapılır?

Araç muayene randevu iptali için ise aşağıda anlatacağım adımları uygulamanız yeterlidir. E-Devlet sistemi üzerinden kolay bir şekilde yapılmaktadır ve araç muayene iptali sayfasına ulaşmak için yapmamız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmektir. Önünüze açılan sayfada ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazısının üzerine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra sayfada ilk olarak sizden T.C. kimlik numaranızı gerekli yere eksiksiz ve doğru bir şekilde yazmanız istenecektir.

E-Devlet şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır. Eğer daha önceden almış olduğunuz E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL ücret karşılığında şifrenizi edinebilirsiniz. Ayrıca alacak olduğunuz bu şifreyi E-Devlet üzerinden yapacak olduğunuz birçok işlem için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tüm bu adımlardan sonra ‘sisteme giriş yap’ yazısının üzerine tıklayarak kolay bir şekilde sisteme girişinizi sağlayabilirsiniz. Bu işlemler sayesinde araç muayene randevu bilgilerine ulaşabilecek ve arkasında iptal işlemlerini gerçekleştirebileceksiniz.

Araç Muayene İptali İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz