Araç Muayene Borç Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Araç Muayene Randevu Telefonu

Araç Muayene Randevu Telefonu

Araç muayeneleri son dönemin en dikkat çeken düzenlemelerinden biridir. Eskiden araçlar oto sanayilerde sürücülerin isteğine göre bakım ve onarım işleri yapılırdı. Bu oran maalesef çok az kişi ile sınırlı olmaktaydı. Araç muayeneleri üzerinden devletin veya trafik güçlerinin öyle sıkı bir denetimi de yoktu. Fakat daha sonraları araçların karıştığı kazaların istatistiği alındığında bu kazaların çoğunun muayeneye gitmeyen araçların neden olduğu saptanmıştır. Bu yüzden bu tür bir duruma önlem olması amacıyla devlet tarafından araç muayeneleri zorunlu hale getirildi. Araç muayeneleri artık araçların sınıf ve yaşları göz önünde bulundurularak belirlenen periyodik zaman dilimlerinde araç muayenesi yapılması zorunlu kılındı. Bu araç muayenesi kapsamında sürücüler yıl içinde belirlenen zaman dilimlerinde araçlarını muayene istasyonlarına götürerek tüm araç bakım ve onarım işlemlerini yaptırıp, egzoz emisyon ölçümlerini de aldırarak araç muayene işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Araç muayeneleri için ülkemizdeki tek yetkili kurum olan Tüvtürk tarafından yapılmaktadır. Bu yüzden eğer periyodik araç muayenenizi bir oto sanayi sitesinde yaptıracaksanız; bu muayenenin kabul edilmeyeceğini hatırlatmak isterim. Her ilde ve bazı büyük ilçelerde araç muayenesi için görevli Tüvtürk muayene istasyonları bulunmaktadır. Genelde her ilin çıkışında kurulmuş olan bu araç muayene istasyonlarına muayene için gitmeden önce randevu almanız büyük önem taşımaktadır. Çünkü özellikle büyük şehirlerde araçların fazlalığı muayene istasyonlarında da sıraların oluşmasına neden oluyor. Araçlara muayene zorunluluğu getirildiğinden beri araç sürücülerinin muayeneye gidişi arttığından dolayı oluşan kalabalıkları önlemek için alınması gereken muayene randevu olayını ihmal etmemeniz gerekmektedir. Aksi halde randevusuz gideceğiniz zamanlarda araç muayene istasyonunda muayene yaptıramadan dönmeniz çok olasıdır. Şimdi de sizlere araç randevu alabilmek için araç muayene randevu telefonu bilgilerini aşağıdaki yazımızda paylaşacağız.

Araç Muayene Randevu Telefonu Nedir?

Araç muayeneleri için yetkili kurumun Tüvtürk araç muayene istasyonları olduğunu söylemiştik. Bizlerin de araçları muayeneye götürmeden önce bir araç muayene randevusu almamız gerekiyor. Bu randevuları dilerseniz Tüvtürk’ün online internet sitesinden alabilirsiniz. Daha önceki yazılarımızda online olarak nasıl araç muayene randevusu alınacağını resimle destekli bir yazımızda anlatmıştık. Bunun nasıl yapılacağını öğrenmek için ilgili yazıyı okuyabilirsiniz. Diğer bir seçenek de telefon aracılığıyla araç muayene randevusu alabilirsiniz.

Tüvtürk’ün araç muayeneleri randevusu alabilmeniz için 0850 222 88 88  Tüvtürk müşteri hizmetleri numarası sizler için ayrılmıştır. Bu numarayı arayarak ilinizdeki Tüvtürk araç muayene randevusu oluşturmanız için sizler ile ilgilenilir. Sizin araç muayene tarihinize en yakın tarihe göre belirlenecek gün ve saatte araç muayene randevunuz oluşturulur. Daha sonra bu tarih geldiğinde randevu saatinden 15 dakika önce Tüvtürk araç muayene istasyonuna giderek gerekli belgeleri verip, muayene sıranızı bekleyebilirsiniz. Çok vakit geçmeden araç muayeneniz gerçekleştirilir. Bu yüzden araç muayenesine gitmeden önce mutlaka araç muayene randevusu almalısınız.

Tüvtürk’ün Online İnternet Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz