ARAÇ MUAYENE RANDEVU SORGULAMA | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

ARAÇ MUAYENE RANDEVU SORGULAMA

ARAÇ MUAYENE RANDEVU SORGULAMA

Günümüzde araçların trafiğe çıkması için zorunlu olarak uygulaması gerektiği bazı kurallar bulunmaktadır. Bu zorunluluklardan bir tanesi ise araç muayenesidir. Trafiğin daha güvenli olarak akması için araç muayenesi önemli bir durumdur. Yasal olarak zorunluluğu bulunan araç muayeneleri TUVTÜRK muayene istasyonlarında sizin önceden TUVTÜRK’ten aldığınız randevu saat ve tarihi içinde yapılmaktadır. Araç muayene randevu sorgulama işlemi ile almış olduğunuz randevunun bilgileri TUVTÜRK resmi sitesi ile internet üzerinden kolaylıkla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Online hizmetler olanağı ile sorgulama işleminiz dakikalar içerisinde gerçekleşebilmektedir. Araç muayene randevu sorgulama işlemi ile birlikte araç tipi, hizmet modeli ve son muayene geçerlilik tarihi, randevu tarihi gibi bilgilere erişmeniz sağlanırken aynı zamanda sayfada bulunan randevu sorgula, güncelle ya da iptal et olanakları ile de hizmet verilmektedir. Aynı şekilde E-Devlet sistemi üzerinden de E-Devlet şifresi ile girip sorgulama işleminizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Yazımızın devamında siz değerli okurlarımız ile araç muayene randevu hakkında detaylı bilgileri vereceğiz.

Araç Muayene Randevu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Araç muayene randevu sorgulama işlemi için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Ardından gelen sayfada sorgulama işleminiz için plaka numaranızı ve sizden istenen bilgileri giriniz. Sonrasında “Devam” butonuna tıklayarak varsa aracınızın muayene randevusuna ilişkin bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Bu adımlar doğrultusunda yapacağınız aracınızın muayene randevu sorgulaması ile sunulacak olan ekrandan randevu güncelleme veya iptal etme işlemlerini de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Araç Muayene Randevu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden Araç Muayene Randevu Sorgulma İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden araç muayene randevusu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Sorgulama için ilk olarak aşağıda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra gelen sayfada kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklayınız. Ardından gelecek olan sayfada T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifrenizi ilgili kısımlara giriniz. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubelerine başvurarak 2 TL işlem ücreti karşılığında temin edebilirsiniz. Sonrasında “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak işleminizi tamamlamış olursunuz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Araç Muayene Randevu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

  1. Arif dedi ki:

    Muayenem ne zaman

Yorum Yaz