Araç Muayene Randevu Ankara | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Araç Muayene Randevu Ankara

Araç Muayene Randevu Ankara

Araç muayene randevu; aracınızın muayenesini zamanında yaptırabilmek için oluşturulmuş bir uygulamadır. Araç muayene istasyonlarda uzun saatler sıra beklemeden , gecikme, trafik cezaları vb. konularda muayene öncesinde bilgi almanıza imkân vererek, belirli gün ve saat arasında oluşturulan kayıt şeklidir. Araç muayenelerinizi zamanında yaptırmanız ikinci el aracın fiyat bakımından değerini artırır. Aynı zamanda trafikte seyir halinde iken herkesin güvenliğine de fayda sağlar. Araç sürücüleri yılda bir kere ya da iki yılda bir kez aracın cinsine göre yani otomobil, kamyon gibi değişkenlik göstermek usulü ile araç muayene yaptırması zorunlu kılınmıştır. Araç kullanıcı sahiplerinin araç muayene yaptırmaması halinde cezai işlem uygulanır. Bu cezalar araç sahiplerine gecikme cezası olarak verilir. Ve bu gecikme cezaları ödenmeden araç muayenesi yapılmasına müsaade edilmez.

Araç muayenelerinden sorumlu tek devlet kuruluşu olan Tüvtürk, ülkenin her ilinde kolay erişilebilen noktalarda bulunmaktadır. Özellikle İstanbul, Ankara gibi illerde ise birden fazla muayene istasyonları ile hizmet vermektedir. Ankara ilindeki  Tüvtürk  araç muayene istasyonları ; Akyurt, Beypazarı, Gölbaşı, İstanbul yolu Eryaman, İvedik, Polatlı ve Şereflikoçhisar olmak üzere toplamda 7 sabit ve gezici istasyonları ile araç sahiplerine hizmet vermektedir. Araç muayene randevu Ankara ilindekiler için randevu alma işlemini telefondan yapabilirsiniz. Çağrı merkezi numaralarından sabah 08:00 akşam 20:00 de ve resmi tatiller dışındaki zamanda araç ruhsatınızı yanınızda getirerek ilgili muayene randevu numarasını arayarak bir gün belirleyebilirsiniz.

Tüvtürk’ün araç muayene iletişim numarası 0850 222 88 88 ‘dir

Ankara Araç Muayene Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Araçlarınızın periyodik muayene zamanı gelip çattığında pratik ve hızlıca muayene ettirmek için öncesinde randevu oluşturmanız gereklidir. Bu amaçla sizlere Ankara araç muayene randevu alma işleminin nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağız. Aşağıda sizlere kolaylık sağlaması için paylaştığımız resim ve gereken yazılar ile randevu alabilirsiniz. Randevunuzu alabilmek için ise yazımızın en alt kısmında bulunan linke tıklayabilirsiniz.

G.antep araç muayene randevu alma

Ankara araç muayene randevu alma işlemi  için öncelikle araç plakanızı girmeniz gerekmektedir. Ardından ruhsat seri ve numarası girilir. Son basamakta ise şehir de girilir ve bu şekilde Ankara ilini tuşlamanız yeterli olaru Ardından işlemi yapmak için yönergeleri takip edin. Bu işlem sayesinde Ankara ilindeki araç muayene randevusunu oluşturmuş olacaksınız. Randevu tarihi ise yetkililer tarafından tarafınıza bildirilir. İlgili görevlilere danışarak kendiniz bir gün saat belirleyerek aracınızın muayene zamanını kendiniz ayarlayabilirsiniz. Ankara araç muayenesi yapmak için ise araçların randevu ise ücretsizdir.

Aşağıda sizlere verdiğimiz görselden faydalanarak Ankara Tüvtürk muayenesine nasıl ulaşabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

ankara araç muayene

Araç Muayene Randevu Ankara Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz