Araç Muayene İletişim | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Araç Muayene İletişim

Araç Muayene İletişim

Araç muayene, son yıllarda trafik düzenlemeleri sonucunda tüm araç sahiplerine zorunlu kılınmış bir uygulamadır. Artık motorlu tüm araçlar yaşı ve sınıfı göz önünde bulundurularak belirlenen zamanlarda periyodik araç muayenesi yaptırması zorunludur. Araç muayenesi yaptırmayan araç sahiplerine belirlenmiş cezalar verilmektedir. Ve bu cezalar araç sahipleri cezayı ödemediği takdirde faiz de uygulanarak artmaktadır. Geçmiş yazılarda araç muayene gecikme cezasına dair bilgiler bulunmaktadır. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Periyodik araç muayenesi yaptırmak biraz stresli olabilir. Çünkü aracınıza muayene yapıldığında  acaba muayeneden kalır mı? Yakut beklenmedik bir sorun çıkar mı ? Bu tür düşüncelere kapılabilirsiniz. Şayet aracınızda bir hasar ya da trafikte herkesin güvenliğini tehlikeye düşürecek bir soruna sahip ise , aracınız pekala muayeneden kalabilir. Bunun gibi bir durum ile karşılaşmak istemiyor iseniz ve yeni bir araç muayenesi yaptırmak istemiyor iseniz bazı kolay yöntemler ile aracınızın durumunu gözden geçirerek tekrar muayeneye gerek kalmadan araç muayenesinden geçebilirsiniz. Evet araçlarımızın kullanım ömrünü düzenli araç muayeneleri olumlu yönde etkilemektedir. Araç muayenesi yapılırken araçların;

1. Aydınlatma, far, elektronik devre elemanları ve sinyallerinin düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edilir. Aracın elektronik kısmında bir sorun tespit edilirse bu sorun halledilir.

2. Araçta saptanacak farklı bir ses, titreme gibi durumlar var ise bu sorun kontrol edilir ve giderilmeye çalışılır.

3.  Daha sonra aracın kaputu açılarak motor ve şanzıman etrafında dışarıya yağ atımı olup olmadığını kontrol edilir. Eğer aracınızda bu tür bir problem var ise yönetmeliğe göre yağ veya diğer sıvıları sızdıran araçlar araç muayenesinden geçemezler. Bu durumda bu sorun halledilene kadar aracınızı kullanamazsınız.
4. Aracın tutan iskelette yani şasi demirleri üzerinde paslanma ya da yıpranma oluşmuş ise bunun  tamiratı da yapılır.

5. Frenler kontrol edilir. Buna ek olarak el freni ve ayak freni de muayene sırasında kontrol edilmektedir.

6. Ön ve arka koltuk emniyet kemerleri kontrol edilmektedir.

7. Son olarak ; far ayarını kontrol edilir ve ritmik bir düzensizlik var ise tekrar ayarlanır.

Ayrıca isteğe bağlı egzoz emisyonu da ölçülür.

Tüm araç muayenesi ve daha fazla bilgi için Tüvtürk müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Peki araç muayene iletişim bilgilerine nasıl ulaşabilirsiniz.

Araç Muayene İletişim Bilgilerine Nasıl Ulaşılır?

Araç muayenesi yaptırmadan önce araç muayene randevusu almanız önemlidir. Aksi halde dilediğiniz zaman araç muayenesi için Tüvtürk muayene istasyonların gittiğinizde kapıdan geri dönebilirsiniz. Bu amaçla dilerseniz Tüvtürk’ün online internet sitesinden ; dilerseniz de Tüvtürk müşteri hizmetleri numarasından arayarak araç muayene randevusu alabilirsiniz. Ayrıca araç muayenesi ile ilgili tüm soru , sorun, görüş, bilgi alma, şifre işlemleri için yine Tüvtürk müşteri hizmetleri iletişim numarasını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Tüvtürk’ün araç muayene iletişim numarası 0850 222 88 88  ‘dir.

Tüvtürk şikayet ve önerileriniz için de + 90 212 366 99 00  numarayı kullanabilirsiniz.

Tüvtürk’ün Online İnternet Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Araç Muayene İletişim Bilgilerine Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz