ARAÇ KAZASI SORGULAMA | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

ARAÇ KAZASI SORGULAMA

ARAÇ KAZASI SORGULAMA

İnsanlar genellikle araç alırken özenli davranmaktadırlar, özellikle ikinci el araç satın alınması konusunda kişiler çok daha dikkatli davranmak zorundadır. En çokta dikkat edilmesi geren konu aracın daha önce bir kazası olup olmamasıdır. Belirttiğimiz gibi bu durum sadece ikinci el araç alacak kişileri ilgilendirmesi nedeni ile sıfır araç sahibi olacak alıcıları ilgilendiren bir konu değildir. Araçların geçmişinde herhangi bir kazanın olup olmadığını veya araçta bu nedenle oluşan bir hasarın varlığını araç kazası sorgulama işlemi ile kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu sorgulama işlemi sayesinde ikinci el araç satın alacak olacak kişi araç hakkında bilgiler edinebilecektir. Aracın geçmişinde herhangi bir kaza var ise ve bu kaza tutanaklarla işlenmiş ise sorgulama işlemi ile ortaya çıkacak ve alıcı ona göre alım işlemini gerçekleştirme konusunda karar verecektir.

Araç kazası sorgulama işlemi internet üzerinden online olarak yapılan bir işlem olup kişilere zaman açısından da kolaylık sağlamaktadır. Bu yazımızı sizler için araç kazası sorgulama işleminin nasıl yapıldığını anlatarak düzenledik.

Araç Kazası Sorgulama İşlemi Online Olarak Nasıl Yapılmaktadır ?

Bu sorgulama işlemi Sigorta Bilgi ve Gözlem Merkezi’ne ait olan site üzerinden yapılmaktadır. Bu sayfaya ulaşmak için yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Açılacak olan sayfada 3 farklı yol ile sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Plaka ve Sigortalı T.C. Kimlik Numarası ile Sorgulama

Bu işlem başlıkta da belirtildiği gibi plakanız ve sigortalı T.C. kimlik numaranız ile yapılmaktadır.

  • Plaka ve Sigortalı Vergi Kimlik Numarası ile Sorgulama

Birinci kutucuğa plakanız ve ardından diğer kutucuğa sigortalı vergi kimlik numaranızı yazmanız gerekmektedir.

  • Plaka ve Sürücü T.C. Kimlik Numarası ile Sorgulama

Sizden istenilmiş olan plaka ilk boşluğa, sürücü T.C numarası da ikinci boşluğa yazılmalıdır.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz üç farklı sorgulama türünden herhangi biri seçilerek sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde gerekli yerlere yazdıktan sonra yapılması gereken sonraki işlem sayılardan ve harflerden oluşan karakterleri istenen kutucuğa doğru bir şekilde yazarak ‘ ara ‘ yazısının üzerine tıklamaktadır. Böylelikle araç kazası sorgulama işleminizi birkaç basit adımla kısa bir sürede tamamlamış oluyorsunuz. Tüm bu işlemlerin ardından arama yaptığınız araç ile ilgili kaza bilgileri karşınıza çıkacaktır.

Araç Kazası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz