ARAÇ KAZA SORGULAMA | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

ARAÇ KAZA SORGULAMA

ARAÇ KAZA SORGULAMA

Araç kaza sorgulama işlemi hiçbir kuruma gitmenize gerek kalmadan artık internet üzerinden gerçekleştirilebilecektir. Bu işlemin gerçekleştirilmesi çok kolay olup herhangi bir şifreye ihtiyacınız yoktur. Bu işlem ile birlikte trafik sigortası, kasko, karayolları taşımacılık sigortası gibi sorgulama yapılan araca ait bilgilere erişmeniz mümkündür. Araç kazası sorgulama işlemi ile araç hasarı, sigortası mağdur bilgileri gibi detaylı bilgiler sorgulanabilir. Araç ile ilgi yapacağınız sorgulama işleminizi aynı uygulama üzerinden tercihinize göre üç farklı seçenek ile gerçekleştirme olanağınız bulunmaktadır. Bunlardan biri plaka ve sigortalı T.C. kimlik numarası ile bir diğeri plaka ve sigortalı vergi kimlik numarası ile son olarak da plaka ve sürücü kimlik numarası ile araç kaza sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Yazımızın devamında tüm bu işlemlerin nasıl gerçekleştirileceği konusunda size bilgiler vereceğiz.

Araç Kaza Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Araç kazası sorgulama işleminizi yapmak için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayarak sistem sayfasına ulaşınız. Gelen sayfada yapabileceğiniz adımlardan ilki plaka ve sigortalı kimlik numarası ile sorgulama yapmaktır. Bu adımda ilgili alanlara sorgulamak istediğiniz aracın plakasını ve sigortalının kimlik numarasını girmeniz istenir. Sonrasında güvenlik kontrolü için resimde yer alan güvenlik kodunu ilgili alana giriniz. Girilen bilgiler kontrol edildikten sonra “Ara” butonuna tıklayınız.

Araç kazası sorgulama işlemi için ikinci seçenek olarak plaka ve sigortalı vergi kimlik numarası ile sorgulama vardır. Sorgulama yapmak için sorgulamak istediğiniz aracın plakasını ve sigortalının vergi kimlik numarasını girmeniz istenir. Sonrasında resimde yer alan güvenlik kodunu ilgili alana giriniz. Girilen bilgiler kontrol edildikten sonra “Ara” butonuna tıklayınız.

Araç kaza sorgulama işlemi için üçüncü ve son seçeneğimiz olan plaka ve sürücü T.C. kimlik numarası ile sorgulamadır. Bu adımda sorgulamak istediğiniz aracın plakasını ve sürücünün T.C. kimlik numarasını girmeniz istenir. Devamında güvenliğiniz için resimde yer alan güvenlik kodunu ilgili butona tıklayınız. Girilen bilgiler kontrol edildikten sonra”Ara” butonuna tıklayınız. Bu adımlardan herhangi biri ile araç kaza sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Araç Kaza Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz