Araç Kasko Değerleri | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Araç Kasko Değerleri

Araç Kasko Değerleri

Motorlu taşıt kasko değer listesinden yararlanarak sorgulanan kasko değerleri, taşıtların kasko sigortası bünyesinde bedeli ödenecek kaza hasarlarının değerlerinin hesaplamasında yardımcı olur. GİB internet sitesi üzerinden kasko değer listesi 2016 sorgulama işlemlerini hızlı ve kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kaza durumunda hasar olması halinde size ödenmesi gereken tazminatın miktarının belirginleşmesinde sigorta kurumları belli güncel motorlu taşıt kasko değerlerine göre işlem gerçekleştirebilirler.

2016 yılı motorlu taşıt değerleri listesi, TSRB bünyesinde aydan aya belirgin bir şekilde düzenlenir ve gerekli mecralarda yayını yapılır. Motorlu taşıtların kasko değerlerinin düzenlemesinde; aracın markası, modeli buna ek olarak yaşıyla beraber piyasa fiyatları etki eder.

MTV ödeme esnasında kasko araç değerleri tablosundaki, araç kasko değeri esas alınır.

Araç kasko değerleri listesi 15 yıl ömrü olanlar kadar motorlu taşıtları temel alınarak hazırlanmıştır. On beş yaşından daha eski modellerde ve ona benzer tipler için motorlu kara araçlarının sigorta ücreti, sigortalayan kişi ile beraber sigorta kurumunun aralarında anlaşma yaparak tespit edilen miktardır.

Araç kasko değerleri, sıfır olmayan araçların alış ve satışlarında iki taraf arasında örnek bir referans değer gibi kullanılabilir. Böylelikle araç satın alırken bilmeniz gereken fiyat değerinin hesabını oraya bakarak da düzenleme imkanına ulaşabilirsiniz.

Araç Kasko Değerleri Nasıl Öğrenilir?

Şu an itibariyle kullanmakta olduğunuz kendi aracınızın 2016 senesine ait kasko değerlerini Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) internet sitesinin yardımıyla kasko değerlerinin verildiği internet sayfasından sorgulama işlemini gerçekleştirerek bilgi edinebilirsiniz.

İlgili sitenin araç kasko değerleri ekranına girmek için altta vermiş olduğumuz internet bağlantısına tıklamanız gerekmektedir. Tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran belirir, burada yapmanız gereken ilk olarak bulunduğunuz yılı seçmektir. Yılın yanında sıkıştırılmış simge şeklinde bir ibare bulunmaktadır onu tıklamanız gerekmektedir. Ona tıkladıktan sonra bilgisayarınıza listeyi indirmiş olacaksınız. Bu dosyayı indirdikten sonra açın hemen sonra karşınızda araç listesi tablo dosyasını göreceksiniz. Ona tıklayıp açın, tabi bu dosyayı açabilmeniz için bilgisayarınızda Microsoft Office Excel programı yüklü olması gerekir. Bu hizmet yardımıyla da kişiler kendi araçlarının araç kasko değerlerini öğrenebilirler.

Araç Kaskoı Dğerleri

Araç Kasko Değerlerini Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz