Araç Kasko Bedeli Öğrenme | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Araç Kasko Bedeli Öğrenme

Araç Kasko Bedeli Öğrenme

Son yıllarda araç sahipleri tarafından kasko yaptırma işlemi rağbet görmektedir. Kasko işlemleri sigorta şirketleri tarafından kolayca halledilmektedir. Özelikle araç satımlarında kasko işlemi sonrası aracın değerinin kasko bedeline göre belirlenmesi ile daha da önem kazanmıştır. Aracınızın model yılı ve aracın markası esas alınarak araç değerinin belirlendiği listedir. Bu liste her ay güncelleniyor. Aracınız kasko işlemleri için sigorta şirketlerine başvurduğunuzda şirketler kasko teklifini bu listeyi inceleyerek sunarlar ve bu listedeki aracınız ile ilgili ibareleri referans olarak kabul etmektedirler. On beş yaşından büyük araçların durumunda araç kasko bedelini seçtiğiniz sigorta şirketi ile belirleyebilirsiniz. Çünkü kasko değer listesine bakarak yapılacak olan işlemler, on beş yaşında olan araçlar için uygundur.

Diyelim ki bir araç satın almak istiyorsunuz aracın kasko poliçenizi bakmaya başladığınızda ilk dikkat edilen şey kasko değeri oluyor. Bu değer aracın olası fiyatı hakkında da ipuçları vermektedir. Kasko değeri aracınızın marka, model ve üretim yılı göz önünde bulundurularak saptanan bir bedel olup aynı zamanda bu kasko değeri baz alınarak motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri sırasında fayda sağlıyor. Aracınızın kullanım amacı da araç kasko bedelini etkileyen bir faktördür. Ticari, bireysel, tarım gibi değişik alanlarda kullanım amaçlı araçlar aylık güncellenen listede aracın kasko bedelini de etkiler. Bazı durumlarda aynı aracın bireysel ruhsatlı olanı ve ticari ruhsatlı olanı arasında değişiklik bile yaratabilir. Bu durumda araç kasko bedeli öğrenme işlemi nasıl yapılır?

Araç Kasko Bedeli Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

Araç kasko bedeli öğrenmek artık çok kolay. İnternet üzerinden online sitelerden araç kasko değer listesini aratmanız gerekmektedir. Eğer aracınız 15 ve altı ise bu liste tam size göre. Her ay yenilenip güncellenen bu liste son 15 yılın verilerini kapsamaktadır. Bu liste ile aracınızın marka, model ve üretim yılı verilerini girerek aracınıza biçilen araç kasko bedeli öğrenme işlemini yapabilirsiniz. Şayet aracınız 15 yaş ve üzeri ise bunun için kasko işlemleri yapan bir sigorta şirketine müracaat ederek kasko bedeli öğrenme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Araç kasko bedeli listesine ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. Ayrıca birçok internet sitesi otomatik olarak araç kasko bedeli hesaplama uygulaması bulundurmaktadır. Bu sayede listede arama yapmaktan daha kısa bir sürede aracınızın kasko bedelini hızlıca öğrenebilirsiniz. Online internet sitesinden araç kasko bedeli öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

2016 Yılı Araç Kasko Bedeli Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz