ARAÇ HGS SORGULAMA | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

ARAÇ HGS SORGULAMA

ARAÇ HGS SORGULAMA

Trafikte seyir halinde iken bazı değişik durumlarla karşılaşma ihtimalimiz oldukça yüksektir. Bu ihtimallerden birine örnek verecek olursak eğer HGS dediğimiz hızlı geçiş sistemidir. Özellikle otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılmakta olan bu sistemde gişelerden kartlı veya paralı geçişe son vermiştir. Artık HGS çipleri sayesinde gişelerde uzun kuyruklar oluşmadan akış sağlanmaya devam etmektedir. HGS geçiş kartlarını PTT’nin herhangi bir şubesinden 5 TL karşılığında alabilirsiniz. Bu kartı edindikten sonra onunla ilgili birçok işlemi internetten halledebilirsiniz. Çünkü artık birçok işlem kolay bir şekilde bu yolla yapılmaktadır. İnternet bu çağda en kolay ulaştığımız araçtır ve bunu kullanmakta işimize yaramaktadır. Bizlerde bu yazımızda sizlere araç HGS sorgulama işleminin nasıl yapıldığı hakkında ayrıntılı bilgiler paylaşacağız.

Özellikle arabanın ön camına yapıştırılan HGS kartları ile köprü ve otobanlara giriş çıkışlarda pratiklik sağlanmaktadır. Bu nedenden dolayı trafik aksaklığı ortadan kalmakta ve insanların trafikte harcadıkları zaman kısalmaktadır. Sadece bununla da değil sorgulama işleminin internet üzerinden yapılıyor olması da bir avantajı ortaya koymaktadır.

Araç HGS Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılmaktadır ?

Araç HGS sorgulama işlemi için ilk olarak yapılması gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz linke tıklamanızdır, çünkü bu link ile işlem yapacak olduğunuz sayfaya ulaşacaksınız. Ardından açılacak olan yeni sayfada öncelikle ekranda sağ üst köşede bulunan ‘geçiş ihlali sorgula’ yazısının üzerine gidilmelidir. Arkasından yönlendirilmiş olduğunuz sayfada araç plaka numaranızı doğru bir şekilde gerekli yere yazmanız gerekmektedir. Daha sonra harflerden oluşan güvenlik kodunu doğru olarak belirtilen yere yazarak ‘ sorgula’ yazısının üzerine tıklayarak sorgulama işleminizi sonlandırabilirsiniz.

Araç HGS Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz