ARAÇ HASAR SORGULAMA | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

ARAÇ HASAR SORGULAMA

ARAÇ HASAR SORGULAMA

Kişilerin ikinci el araç alacağı ya da satacağı işlemlerde yaşadığı pek çok sorun vardır. Eskiden insanların alacakları ya da satacakları araç hakkındaki bilgileri resmi olarak edinmesi kolay bir işlem değildir. Fakat teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık pek çok alanda olduğu gibi araçlar konusunda da çok fazla online işlemler mevcuttur. Araç hasar sorgulama işlemi de kişilerin tercih ettiği sorgulama yapılacak araç konusunda detaylı ve en güvenilir bilgiye sahip olunabilmesi için iyi bir sistem olması ile birlikte sunulan hizmet sayesinde dakikalar içerisinde gerçekleştirmek mümkündür. Bu işlemin yapılmasındaki ana sebep alacak ya da satacak olduğunuz araçların hasar kayıtlarını görüntüleyebilme olanağınızın olmasıdır. Araç hasar kaydı sorgulama işlemi ile seçtiğiniz aracı alıp almayacağınız konusunda daha net bilgiye ulaşabilirsiniz. Araç hasar sorgulama işlemi hem alıcının hem de satıcının mağdur olmaması için başvurulması gereken ve kolaylıkla yapılabilecek bir işlemdir. Yazımızın devamında işleminizi nasıl yapacağınız konusunda ilgili bilgilerin detaylarına erişebilirsiniz.

Araç Hasar Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Araç hasar sorgulama işleminizi iki farklı sistem ile gerçekleştirmeniz mümkündür. İlk sistemde işleminizi 3 farklı şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkündür. İşleminizi gerçekleştirmeniz için ilk olarak aşağıda yer alan linke tıklayınız. Bağlantı adresine tıkladıktan sonra gelen sayfada ilk bölümde plaka ve sigortalı T.C. kimlik no ile araç hasar kaydı sorgulamanızı yapmak istiyorsanız; araç plakasını, sigortalı T.C. kimlik numarasını ve güvenlik kodunu girmeniz sizden istenir. Eğer plaka ve sigortalı vergi kimlik no ile araç hasar sorgulamanızı yapmak istiyorsanız; araç plakasını, sigortalı vergi kimlik numarasını ve güvenlik kodunu ilgili kutucuklara girmeniz istenir. Son olarak plaka ve sürücü T.C. kimlik no ile araç hasar kaydı sorgulamanızı yapmak istiyorsanız; araç plakasını, sürücünün T.C. kimlik numarasını ve sayfada bulunan güvenlik kodunu girmeniz istenir. Sorgulama için tercihinize göre seçim yapıp “Ara” butonuna tıklamanız işleminizin tamamlanması için yeterli olacaktır.

Araç Hasar Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

SMS İle Hasar Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Araç hasar sorgulama işlemi için ikinci bir seçenek olarak kısa mesaj hizmeti ile bilgi edinme işlemidir. SMS sisteminden yararlanabilmeniz için GSM operatörlerinden 5664’e telefonunuzun mesaj bölümünden kısa mesaj atarak hasar sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. 5664’dan yapacağınız sorgulama hizmeti ücretli bir hizmet olması ile birlikte tüm GSM operatörler için hizmet dahilindeki ücretleri aşağıda verdiğimiz gibidir.

Hasar 4.00 TL
Araç Detay 4.00 TL
Parça Detay 4.00 TL
Tutanak 4.00 TL
Trafik 4.00 TL
Kasko 4.00 TL
Mağdur 4.00 TL

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz