Araç Durum Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Araç Durum Sorgulama

Araç Durum Sorgulama

Nüfusun artışı ile paralel artık toplu taşıma araçları konforlu bir ulaşım çeşidi olmaktan gittikçe uzaklaşmaktadır. Bu durum kişileri de birer araç sahibi olmaya iten en büyük nedenlerden biridir. Ülkenin kişi başına düşen yıllık milli gelir ve ekonomi durumu da gösteriyor ki ortalama bir bireyin sıfır araç satın alması çok düşük ihtimalde kalıyor. Kişiler de ikinci el araçlara yönelmek zorunda kalıyorlar. Fakat ikinci el araç alımlarında kurnaz satıcılar tarafından dolandırılma ihtimali her zaman yürürlükte olduğundan bir tedirginlik ile fiyat araştırmasına girişiyorlar. Bazen kurnaz satıcılar kazalı veya hasar görmüş arabaları ya da kilometresini düşürerek muayenesini düşürdükleri araçları, parça değişimi yapılmış ve ruhsata eklenmemiş farklı cezaları alıcılardan gizleyerek belki aracı ederinin çok daha fazlasına satmaya çalışmaktadırlar. Alıcıların eğer inceleme ve incelerken hasarı ya da parça değişimini anlayacak kadar araç bilgisi olduğu durumlarda bu kısmı dolandırıcılık yöntemi işlemezken, bilgi sahibi olmayan insanlara çok yüksek fiyatlara araç satarak onların güvenliklerini tehlikeye atarak maddi ve manevi zarara uğratmaktan çekince duymamaktadırlar. Fakat gelişen teknoloji ile getirilen yenilikler arasında bulunan araç durum sorgulama işlemleri ile satın almak istediğiniz aracın sadece satıcının bilgisine kalmadan farklı sorgulama alanları ile sorgulama yaparak birçok konuda kesin bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sayede almak istediğiniz aracın gerçek ederinden tutun da hasar veya poliçe bilgilerine kadar ulaşabilirsiniz.

Araç Durum Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç durum sorgulamaları denince aklınıza birçok konuda sorgulayıp öğrenme isteği gelebilir. Yeni tasarlanan sistemler ile hemen hemen her konuda artık sorgulama işlemi yapabilmektesiniz. Bunların en önemli ve en sık sorgulamaya tabii tutulanları başlıca; hasar sorgulama, kaza kaydı sorgulama, poliçe sorgulama, kilometre sorgulama, araç detay bilgisi sorgulama, değişen parça sorgulama, tutanak ve mağdur bilgisi sorgulama ve daha birçoğudur. Tüm bu sorgulama işlemleri neredeyse yerinizden kalkmadan bir tıkla halledilecek kadar basit bir hale indirgenmiştir. Bu sorgulama işlemlerini cep telefonlarınızdan kısa mesaj atarak ya da ilgili online internet sitelerinden dilediğiniz sorgulama işlemlerini yaparak da kolay ve hızlıca ulaşabilirsiniz. Bu sorgulama işlemlerinin en güzel uygulaması olan ve en iyi hizmet veren kuruluşlardan ilki Tramer’dir. Tramer birçok sorgulama işlemi ve araç ile ilgili sigorta işlemlerinden hızlı ve etkili bilgi edinebileceğiniz bir mecradır. Tramer üzerinden araç durum sorgulama işlemleri için aşağıdaki linkimize tıklayarak siteyi ziyaret edebilirsiniz. Ve alacağınız bu hizmet karşılığı ödeyeceğiniz tutar ise çok düşük bir miktar olarak 5 TL ile ücretlendirilir.

Tramer Üzerinden Araç Durum Sorgulama İşlemleri Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Araç durum sorgulama için bir diğer mecra ise E-Devlet kapısıdır. E-Devlet sistemi üzerinden de sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bunun için PTT şubelerinden 2 TL karşılığında bir şifre satın alımı yaparak online sitesinden bu şifre ile giriş yapılır. Ardından arama kısmına ‘araç sorgulama’ aracın durumu ile ilgili bilgi alabileceğiniz sorgulamalar sayfasına yönlendirileceksiniz. E-Devlet sistemi üzerinden sorgulama işlemi yapmak için aşağıdaki linke tıklamanız yeterlidir. Bu tür uygulamaları kullanarak araç durum sorgulama kapsamında tüm sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

853

E-Devlet Üzerinden Araç Durum Sorgulama İşlemleri Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

  1. Erol dedi ki:

    34 ec 5862 kime ait

  2. Gülay Sarikas dedi ki:

    10 DSS 81

  3. Gülay Sarikas dedi ki:

    Kaza raporu

Yorum Yaz