ARAÇ BORÇ SORGULAMA | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

ARAÇ BORÇ SORGULAMA

ARAÇ BORÇ SORGULAMA

Artık bilgisayarlarınızın ya da internete bağlanabileceğiniz cihazlarınızın başında çok zaman almadan işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirmeye başlamış durumdayız. Çoğu kurumun online olarak hizmet vermeye geçmesi ile birlikte daha geçmemiş olan kurumlarda çok yakın bir süre içerisnde talepler doğrusunda hizmet vermeye başlayacaktır. Gelir İdaresi Başkanlığı da bu şekilde hizmet veren kurumlar arasında yer almaktadır. Gelir İdaresi Başkanlığı online hizmet için internet vergi dairesi açmıştır.

Araç borç sorgulama işleminizi bu sistem ile birlikte yapabilirsiniz. Ayrıca ödeme seçenekleri ile birlikte borç sorgulama işleminizin sonrasında borcunuz var ise kredi kartı ile ödemeleriniz yapabilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi web sitesi olan internet vergi dairesi ile artık araç borç sorgulama işleminizi anında gerçekleştirip var olabilecek borçlarınızın artmasına karşın anında önlem alabilirsiniz. Bu işlem için istenilen bilgilerin girilmesi ile işleminiz hızlı bir şekilide gerçekleşrilir. Yazımızın devamında araç borcu sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştirebileceğiniz konusunda detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

Araç Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Araç borç sorgulama işlemi için öncelikle yazımızın sonunda siz değerli okurlarımız için paylaşacağımız bağlantı adresine tıklayınız. Bağlantı adresine tıkladıktan sonra karşınıza gelcek olan internet vergi dairesi araç borcu sorgulama sayfasında sizden plakanızı girmeniz istenecektir. Borcunu sorgulamak istediğiniz araç plakanızı yazınız. Devamında özel plaka ise evet seçeneğini, değil ise hayır seçeneğini seçiniz. Sonrasında T.C. kimlik numaranızı veya vergi numaranızı gerekli alanlara yazınız. Ardından sizden tescil tarihi istenecektir. Tescil tarihi, 2. el araçlar için noterde üzerinize aldığınız tarih ya da ruhsatta bulunan tarihtir. Yeni araçlarda ise tescil tarihi aracın trafiğe çıkış tarihidir. Sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra “Tamam” butonuna tıklayarak araç borç sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız. Araç borç sorgulama işlemi ile borcunuzun bulunup bulunmadığını öğrenip, borcunuz var ise kredi kartınız ile ödeme işleminizi yapabilirsiniz.

Araç Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. yunus çelebi dedi ki:

    merhaba aracımda icralık bir durum vardı ödemesini yaptım aracımı satışa çıkartacaktım araç üstündeki icra kalktımı acaba

Yorum Yaz