Araç Arıza Tespiti | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Araç Arıza Tespiti

Araç Arıza Tespiti

Günümüzün gelişmiş ve hala da gelişmekte olan teknolojisinin uzandığı alanlardan bir tanesi de araç kaza tespit alanı olmuştur. Araç kaza tespitlerinden bulunan birçok teknolojik uygulama sayesinde araç sahipleri; artık sanayide veya muayene alanlarında durmaksızın, işlemlerini kolayca teknoloji yardımı ile yapabilmektedir. Bu durum sayesinde sıra bekleme zorunluluğu geride kalmış durumdadır. Sizler için bu yazımızda araç arıza tespiti yapılabilecek uygulamaları detaylı olarak anlatmış bulunmaktayız. Yazımızın devamını okuyarak araç arıza tespiti işlemleri hakkındaki gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bilindiği üzere artık günümüzde her ailenin en az 1 tane özel aracı bulunmaktadır. Bu araçların veya şehir içinde kullanılmakta olan devlete ait araçların ya da şehir içi özel minibüslerin belirli zaman aralıklarında kontrol ve bakımlarının yapılması gerekmektedir ya da aracınızı sürüş esnasında araç panelinde ışık yandığını gördüğünüzde aracınızı kontrol ettirmeniz gerektiğini anlamış olduğunuzda yanı başınızda olmasını dilediğiniz uygulamalar bulunmaktadır. İşte bu uygulamaları sizler için aşağıda vermiş bulunmaktayız.

Araç Arıza Tespiti Yapan Telefon (Mobil) Uygulamaları

Torque Lite Uygulaması Nedir?

Araç arıza tespiti yapan uygulamalardan ilki Torque Lite’tır. Sadece Android telefonlar için olan bu uygulama şu anda pazardaki en gelişmiş ODB uygulamalarından birisi olarak işlemlerine devam etmektedir. Araç arıza tespiti yapmanın ve araçtaki arıza kodlarını okumanın yanında bu yazılım motor sıcaklığından, anlık yakıt tüketimine kadar gereken birçok önemli ve bilinmesi gereken bilgilere ulaşabilmenize yardımcı oluyor. 10.75 TL uygulama içi ücret ödeyerek isterseniz bu uygulamanın ‘Pro’ versiyonunu satın alabilirsiniz. Pro versiyonunda ise birçok bilgiye aynı anda ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.

OBD Tracker / OBD Car Tracker Uygulaması Nedir?

Araç arıza tespiti yapan diğer uygulamalardan birisi de OBD Tracker’dır. Hem iOS (yani iPhone telefonlar) hem Android telefonlarda çalışan bu uygulama ile araçtaki arıza kodlarının anlamını öğrenmek mümkün. Bu uygulama aynı zamanda ücretsiz olarak hizmet vermekte olan bir uygulamadır. Bu nedenle de dikkat çekmektedir. Bu uygulama ile arıza kodlarını öğrenebilmeniz mümkündür. Aynı zamanda bu uygulama özel olarak araç kullanma şeklinizi inceler ve kullanış durumunuza göre daha ekonomik kullanabilmeniz için size uyarılarda bulunuyor. Araç arıza tespiti yapan uygulama oldukça kullanışlıdır.

iOBD2 Uygulaması Nedir?

Araç arıza tespiti yapan diğer bir uygulamaya bakalım İlk olarak iOS (yani iPhone telefonlar) için oluşturulmuş ve hizmet vermiş olan bu uygulama artık Android telefonlarda da kullanılabilmektedir. Araçla ilgili anlık verilerin (anlık durum bilgisi) yanı sıra bu uygulama da arıza kodlarını okuyup size bildirebilme özelliğine sahiptir. Bu sayede arıza kodlarını öğrenmeniz de kolaylaşmaktadır. Uygulamanın bir diğer özelliği ise yolculuk kayıtlarınızı istediğiniz takdirde Facebook ve Twitter gibi oldukça fazla ilgi çekmekte olan sosyal medya uygulamalarından paylaşım sağlama olanağıdır.

OBD Car Doctor Uygulaması Nedir?

Araç arıza tespiti yapan diğer bir uygulama da OBD Car Dostor’dur. OBD Car Doctor, hem Android hem de iOS (yani iPhone telefonlar) cihazlarda çalışabiliyor. Arıza kodlarını detaylı olarak sunan uygulamanın 7.40 TL’ye ‘Pro’ versiyonunu da satın almak mümkün. Motordan gelen anlık verileri diğer uygulamalarda da olduğu gibi işleme özelliğine sahip olan yazılım aynı zamanda da GPS desteğine sahip olan bir uygulamadır. Bu uygulamanın pro versiyonunda ise yapılmış veya yapılabilecek işlemlerin sınırının olmamasıdır. Bu nedenle de pro versiyonunu kullanılışlı bir versiyondur.

Yukarıda sizler için mobil yani telefon üzerinden yapılabilen uygulamalardan detaylı olarak bahsetmiş bulunmaktayız. Aracınızı herhangi bir tamirhaneye götürdüğünüzde bilgisayar destekli olarak kontrol edilmesini isteyerek daha detaylı bilgilere ve verilere ulaşabilirsiniz. Aracınızı tamire götürdüğünüzde mutlaka bilgisayara bağlı olarak bir kontrol gerçekleştirilmesini talep ediniz. Böylelikle aracınız hakkında daha fazla ayrıntıyı öğrenebilirsiniz. Sizler için bu yazımızda araç arıza tespiti uygulaması ile ilgili bilgileri detaylı olarak vermiş bulunmaktayız. Son olarak keyifli sürüşler dileriz..

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz