Ankara Sigorta Hasar Dosya Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Ankara Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Ankara Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Sigortacılık faaliyetlerinin geçmişten günümüze kadar gelen önemi hala devam etmektedir. Bu önem hak edilmiş bir durumdur. Çünkü bizlerin değer yüklediğimiz varlıkları bizim haricimizde koruyan bir yapının oluşu kişiyi her zaman güvende hissettirir. Bu yüzden sigorta şirketleri kişilere en iyisini en güven verici olan poliçeyi sunmak ister. Bizler de bütçemize en uygun poliçe ile varlığımız sigortalanır. Bu sigortacılık alanındaki sigorta şirketlerinden biri olan Ankara Sigorta 1936 yılında kurulmuştur. Türkiye’nin en eski sigorta şirketi olan Ankara Sigorta 3. Cumhurbaşkanımız Sayın Celal Bayar onayı ile açılarak hizmete başlamıştır. Ankara Sigorta şirketi ilk kurulduğunda şirket bünyesinden çok sesli bir ortam bulunmakta idi. Şirketin Türkiye İş Bankası, Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi, Etibank, Adapazarı Türk Ticaret Bankası ve Muvaffak İşmen gibi ortakları bulunuyordu. Ayrıca Ankara Sigortanın yönetim merkezi ise Ankara olarak belirlenmişti. 1990 yılına kadar bu ortaklıklar ile faaliyetlerine devam eden Ankara Sigorta bu yıldan sonra şirketin %85’inin Etibank’a devredilmesi ile şirket Etibank’a bağlanmıştır. 1997 yılına geldiğimizde ise Etibank şirketi Ankara Sigorta hisselerini özelleştirmeye açmıştır. 2000  yılında şirket hisseleri Polis Bakım ve Yardım Sandığı tarafından Özelleştirme İdaresi Başkanlığından satın alınmıştır. 2 yıl sonra ise Bureau Veritas Quality International kapsamında Kalite Yönetim Sistemini oluşturarak müşteri memnuniyetini artırmak konusunda ilk adımı atmıştır. 1936 yılından bu güne kadar hala sigortacılık faaliyetlerine devam eden Ankara Sigortanın Türkiye genelinde 5 Bölge Müdürlüğü ve 800’e yakın acentesi bulunmaktadır. Ayrıca ülkemizde en eski ve %100 Türk sermayesi ile çalışan nadir sigorta şirketlerindendir.  Ankara Sigorta hayat veya hayat dışı alanlar olmak üzere birçok sigorta branşında hizmet vermektedir. Bu branşlar;
Nakliyat, Yangın, Kaskoi Yat, Trafik, İnşaat Tüm Riskler, Oto-Dışı Kaza, Elektronik Cihaz, Montaj Tüm Riskler, Sağlık, Tarım Vize Sigortası ve Makine Kırılması gibidir. Ayrıca müşterilerine Mesleki Sorumluluk, Ürün Sorumluluk, Havacılık sigortaları, Uzatılmış Garanti sigortası, vb. konularda da hizmet sunmaktadır.
Ankara Sigorta kapsamında teminat altına aldığınız varlıklarınızın bir hasar sonucu zarar görmesi durumunda sigorta poliçenizden yararlanabilirsiniz. Ankara Sigorta bünyesinde yaptırdığınız sigortalarınız için hasar ihbarı ve hasar sorgulama işlemleri yapabilirsiniz. Gelin şimdi sizlere Ankara Sigorta hasar dosya sorgulama işleminin nasıl yapılacağını anlatalım.

Ankara Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Ankara Sigorta kapsamında aracınızı sigortaladınız ve büyük hasar içeren bir kaza yaptınız; bu durumda ilk yapmanız gereken bir hasar ihbarıdır. Bu hasar ihbarı yapılmasının amacı, şirket görevlilerini bu durumdan haberdar etmektir. Bu amaçla ilk olarak, bir hasar meydana geldiğinde Müşteri iletişim merkezimizi aramalısınız. Bu sırada sizinle ilgilenen personel sizden bazı bilgiler isteyecektir. bu bilgiler kısaca şöyledir;

Bu bilgilerin alınması sonucunda sigortalı için bir ”hasar dosya” sı oluşturulur. Daha sonra bu dosya ve dosya numarasına ait bilgiler sigortalıya verilir. Bu andan itibaren sigortalı artık dilediği zaman hasar dosyasını sorgulayabilir, kontrol edip inceleyebilir.

Ankara Sigorta Hasar Dosya Sorgulama işlemini yapabilmek için aşağıdaki linke tıklayarak siteye giriş yapın. Sizlerin daha kolay erişmesi adına linki paylaştık. Daha sonra aşağıdaki ekranı göreceksiniz.

Bu ekrandan ”hasar sorgulama” kısmına tıklamalısınız. Daha sonra aşağıdaki linke yönlendirileceksiniz.

Bu resimde görülen oklarla belirtilmiş yerleri doldurmak gerekmektedir. Buna göre ilk olarak ”sorgu tipi” belirlenir. Daha sonra seçtiğiniz sorgu tipine göre numara girilir. Sonrasında Sigortalı kişinin T. C. ya da Vergi numarası girilir. Ardından ”araç plaka numarası” da girilerek güvenlik kodundaki numaralar da girilir. Son olarak ”sorgula”butonuna basılarak işlem tamamlanır. Ankara Sigorta Hasar Dosya Sorgulama işlemini yaparak hasar dosyanızı inceleyip bilgi alabilirsiniz.

Ankara Sigorta Hasar İhbar Telefonu Nedir?

Herhangi bir hasar anında 7 gün 24 saat hizmet veren 444 19 36 numaralı Müşteri iletişim merkezini arayabilirsiniz. Ya da internet üzerinden ”hasar ihbar formu” oluşturabilirsiniz. Bu konu ile ilgili ayrıntıları aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.

Ankara Sigorta Anlaşmalı Servis ve Acenteleri Nelerdir?

Ankara sigorta bünyesinde ki anlaşmalı servisler, acenteler ve hastanelerin hangisi olduğuna https://www.ankarasigorta.com.tr/hasar/anlasmali-servisler adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Ankara Sigorta Hasar İhbarı Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Ankara Sigorta Online Hasar İhbarı Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Ankara Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Ankara Sigorta Online İnternet Sitesine Erişmek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz