Anadolu Sigorta Hasar Dosya Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Anadolu Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Anadolu Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Anadolu Sigorta hayat dışındaki geriye kalan tüm alanlarda sigorta hizmeti veren bir kuruluştur. Yangın, nakliyat, kaza, mühendislik, tarım, hukuksal koruma, ferdi kaza, sağlık ve kredi gibi birçok farklı faaliyet alanı ile diğer sigorta şirketlerinden ayrılmaktadır. Türkiye’de yaklaşık olarak 2.500 profesyonel acentesi bulunan Anadolu Sigorta; İş Bankası’nın tüm şubeleri ve Finansbank şubeleri acenteliği sayesinde ülke çapında hizmet sunmaktadır. Anadolu Sigorta güvencesiyle teminat altına alınan şeylerin kaza kaynaklı hasarları durumlarında olay ile daha iyi ilgilenebilmek adına bir hasar dosyası oluşturulur. Anadolu Sigorta oluşturulan hasar dosyanız ile ilgili bilgi sahibi olmanız amacıyla online internet sitesi aracılığıyla müşterilerine Anadolu Sigorta hasar dosya sorgulama hizmeti sunmaktadır.

Anadolu Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Anadolu Sigorta güvencesiyle yapılan kasko sigortaları meydana gelebilecek kaza durumlarında güvence altına aldığınız şey ile ilgili oluşabilecek hasarlar teminat altına alınmaktadır. Kazadan sonra hasar yaşanması durumunda 5 iş günü içerisinde hasar dosyası oluşturabilmek adına istenen evraklar, imzalı kaza tespit tutanağı hasar araçta meydana gelmiş ise ruhsat fotokopileri, kaza anına ait fotoğraflar gibi birçok hususi belgenin tamamlanıp ilgili kaza için hasar dosyasının açılması adına Anadolu Sigorta’ya iletilmesi gerekmektedir. Belgeleri doğru bir şekilde edinip en yakınınızdaki Anadolu Sigorta acentelerine gitmeniz gerekiyor. Acentede bulunan yetkililere kaza meydana gelmiş kasko yaptırdığınız şey ile ilgili hasar dosyası oluşturmak istiyorum beyanında bulunmanız gerekiyor. Acentede hasar dosyası oluşturmak için gerekli işlemlere başlanmış olunur. Ardından gerekli belgelerin hasar dosyasına eklenmesi ve ilgili mevzuatın uygulanması ile dosya oluşturulur. Acente tarafından oluşturulan hasar dosyanızın takibini yapabilmeniz adına bir hasar dosya numarası verilir. Edindiğiniz hasar dosyası numarası ile artık Anadolu Sigorta online internet sitesi üzerinden Anadolu Sigorta hasar dosya sorgulama işlemlerini yapabilir ve hasar dosyası ile ilgili öğrenmek istediğiniz tüm bilgilere bu sistem üzerinden ulaşabilirsiniz. Anadolu Sigorta hasar dosya sorgulaması yapmak için aşağıda verilen linke tıklayarak giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından karşınıza aşağıda görülen resim ekrana gelecektir.

anadolu sigorta hasar dosya sorgulama

İlk olarak ‘hasar dosya no’ girilir. Sigortalı kişinin TC kimlik numarası girilir. Son olarak doğrulama kodu da doğru bir şekilde girilerek ‘ sorgula’ butonuna tıklanır. Bu işlem ile Anadolu Sigorta hasar dosya sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Anadolu Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz