Allianz Sigorta Online Hasar Sorgu | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Allianz Sigorta Online Hasar Sorgu

Allianz Sigorta Online Hasar Sorgu

Ülkemizde her yıl artan nüfusa bağlı olarak özellikle kalabalık şehirlerde suç oranının artmasıyla birlikte vatandaş sigorta faaliyetlerine daha çok yönelmeye başladı. Ayrıca nüfus yoğunluğuyla birlikte bireysel araçlanmaya bağlı trafik yoğunluğu bir çok kazanın yaşanmasına neden olmaktadır. Sürücülerin otomobil aldıktan sonra yapmaları gereken ikinci adım haline gelen sigortalama işlemi son dönemlerde çok daha fazla tercih edilir hale gelmiştir. Allianz Sigorta’da diğer sigorta şirketleri gibi ülkemizde aktif faliyet gösteren önemli şirketlerden biridir. Müşteri memnuniyetine son derece önem veren şirket 1890 yılından beri hizmetlerine devam etmektedir. Şirket 142 binden fazla çalışanıyla birlikte  70 farklı ülkede hizmet vermektedir. Müşteri memnuniyetinin yanında şirketin önemli misyonundan biride teknoloji destekli hizmettir. Bunun için tüm müşterilerine Allianz Sigorta resmi sitesinden online işlem yapabilecekleri bir alan sağlamıştır. Siz de işlemlerinizi evinizden kişisel bilgisayarınızı kullanarak şubelere gidip uzun sıralar beklemeden gerçekleştirebilirsiniz. Yaptırdığınız kasko sigortası herhangi bir hasar durumunda kasko yaptırdığınız şeyi güvence altına alır. Fakat bu gibi durumlarda 5 gün içinde sigorta şirketi müşteri hizmetlerine durumu bildirmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda sigorta şirketine, gerekli evrakları, imzalı kaza tespit tutanağı, ruhsat fotokopisi, kaza yerinde çekilen fotoğraflar gibi belgeleri tamamlayarak hasar dosyanızın açılması için sigorta şirketine başvurmanız gerekmektedir. Aksi durumda sigorta şirketleri hasarı karşılamayabiliyor.

Allianz Sigorta Online Hasar Sorgusu Nasıl Yapılır?

En başta da belirtildiği gibi Allianz Sigorta müşterilerine kolaylık sağlamak amacıya internet ortamından işlem yapma seçeneği sunmuştur. Bu işlemlerden biri de Allianz Sigorta Online Hasar Sorgulama işlemidir.Siz de herhangi bir kaza durumunda kaskoladığınız şeyin hasar kaydını sorgulamak için Allianz Sigosta hasar sorgulama işlemini kullanarak hem süreci hemde ulaşmak istediğiniz bilgilere anında ulaşabilirsiniz. Sigorta yaptırdığınızda sigorta şirketi Allianz Sigorta online hasar sorgunuzu gerçekleştirebilmeniz için dosya numarası vermektedir. Herhangi bir kaza anında hasar dosyasını takip edebilmeniz için gerekli olan bu numarayı özenle muhafaza etmeniz önemlidir. Allianz Sigorta Online İşlemler hem bireysel müşterilerine hemde kurumsal müşterilerine hizmet verebilecek şekilde düzenlenmiştir. Gereken bilgiler  ana branş (oto ya da oto dışı ), dosya branşı (kasko, trafik, trafik ihtiyari), hasar dosya numarası, poliçe numarası gibi bilgilerdir.

hıhı

Öncelikle Kasko yaptırdığınız şeyin ana branşını seçeneklerden işaretleyebilirsiniz.Otomobil ya da Otomobil dışı olarak iki seçenek verilmiştir. Siz de bu seçeneklerden size uygun olanı seçerek işleminize başlayabilirsiniz. Sonraki işlem Dosya Branşını seçmektir  Allianz Sigorta Online Hasar Sorgulamanızı yapmak için verilen üç seçenekten size uygun olanı seçiniz. Hasar Dosya numaranızı ve ya Poliçe numaranızı girerek devam edebilirsiniz. Tüm bilgileri doğru ve eksiksiz girdiğinizi teyit ettikten hemen sonra ekranda kutu içinde verilern sayı ve numaraları doğru şekilde belirtilen kısıma yazmanız gerekmektedir. Bu bölümde büyük-küçük harf durumuna dikkat etmeniz gereklidir. Sayı ve harfleri doğru girdikten sonra mavi ile belirtilen Gönder tuşuna tıklamanız yeterlidir.Böylece Allianz Sigorta online hasar sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Allianz Sigorta Online Hasar Sorgu Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Resimde belirtildiği gibi dosya bilgilerinizi görmek ve canlı destek hizmeti almak için hasar dosya no ve poliçe numarası ile giriş yapmanız yeterlidir. Eğer bu bilgilere sahip değilseniz Müşteri Hizmetlerini arayarak bilgilere ulaşabilirsiniz. Herhangi bir sorun dahilinde arayacağınız numara 0850 399 99 99’dur.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz