Aksigorta Hasar Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Aksigorta Hasar Sorgulama

Aksigorta Hasar Sorgulama

Ülkemizde özenle hizmet veren sigorta şirketlerinden biri de Aksigorta’ dır. Aksigorta 1960 yılından beri 990 şubesi  ile müşterilerine hizmet vermektedir. Sağlık sigortası, konut sigortaları,trafik sigortaları, işyeri paketleri ve sorumluluk sigortaları gibi birçok hizmet vermekte olan Aksigorta, hizmetlerini ülkenin tüm kesimine ulaştırma amacındadır. Aksigorta Bireysel emeklilik ve Hayat Sigortası gibi işlemleri de  AvivaSa Hayat ve Emeklilik adıyla oluşturulan hizmet seçeneğinden gerçekleştirebilirsiniz. Aksigorta müşterilerine kolaylık sağlamak amacıyla resmi sitesinden online şekilde hizmet vermektedir. Böylece müşteriler herhangi bir kaza sonrası hasar sorgulama yapabilir ve dosyalarını takip edebilirler. Fakat bunu yapabilmek için müşterilerin kaza sonrası müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirmeleri ve gerekli olan bilgilerin (acente ve poliçe no, hasar tarihi, hasar detayları, tahmini hasar miktarı, sürücülerin ehliyet ve ruhsat fotokopisi, kasko sahibinin telefon numarası, poliçe fotokopisi, kaza tespit tutanağı, ifade tutanakları, hasara ait fotoğraflar, rehinli ve ipotekli araçlar için bankadan alınması gereken belgeler, oto hasarları için gereken bilgiler vb.) yer alacağı dosyayı tamamlayıp sigorta şirketine ulaştırmalıdırlar. Böylece online şekilde Aksigorta hasar sorgulamanızı yaparak dosya içindeki tüm bilgileri görebilir ve takip edebilirsiniz. Bu dosyayı takip edebilmek için en önemli bilgi dosya numarasıdır. Bu numara size sigortalama işleminizi gerçekleştirirken sigorta şirketi tarafından verilmektedir. Bu sebeple siz de verilen dosya numarasını Aksigorta hasar sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için özenle saklamanız önemlidir.

Aksigorta Hasar Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aksigorta da diğer sigorta şirketleri gibi müşterilerine kolaylık sağlamak amacıyla online şekilde Aksigorta hasar sorgulama yapabilecekleri ve dosyalarını takip edebilecekleri tamamen ücretsiz bir hizmet alanı sunmuştur. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için elinizde bulunan dosya numarasına ihtiyacınız olacaktır. Aksigorta müşterileri Aksigorta resmi sitesinde girerek hasar dosya sorgulama kısmından işlemlerini gerçekleştirebilirler. İşlemi gerçekleştirebilmek için aşağıda belirttiğimiz linki tıklayarak Aksigorta resmi sitesine giriş yapmanız gerekmektedir Aksigorta bu işlemi gerçekleştirebilmek için müşterilerine iki seçenek sunmuştur. Bu seçeneklerden ilki sadece dosya numarasını girerek gerçekleştirebileceğiniz işlemdir. Siz de Aksigorta hasar sorgulamanızı yapmak için dosya numaranızı gereken yere doğru ve eksiksiz girdikten sonra gri kutucukla belirtilen DEVAM yazısına tıklayarak Aksigorta hasar sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ekran Alıntısı 1

İkinci seçenek olarak poliçe numaranız, TC kimlik numaranız ya da Vergi Kimlik numaranızı girerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ekranda belirtilen Poliçe numarası kısmına doğru ve eksiksiz bir şekilde bilgilerinizi girdikten sonra TC kimlik numaranızı ya da Vergi kimlik numaranızı da kutucuğa girdikten hemen sonra gri şekilde belirtilen DEVAM tuşuna tıklayarak Aksigorta hasar sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız. İşlemleri doğru şekilde takip ettikten sonra kaza sonrası gereken tüm bilgilerinizi ve süreci online şekilde istediğiniz anda takip edebileceksiniz.

Ekran Alıntısı 2

Eğer elinizde herhangi bir dosya numarası ya da poliçe numarası bulunmuyorsa en kısa zamanda müşteri hizmetlerine ulaşarak edinmeniz gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için 7 gün 24 saat hattın ucunda ülkenin her yanından arayarak ulaşabileceğiniz numara 444 27 27 ‘dir. Siz de Aksigorta hasar sorgulama işlemini yapabilmek için aşağıdaki linki tıklayarak başlayabilirsiniz.

Aksigorta Hasar Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , ,

Yorum Yaz