5664 Tramer Şase Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

5664 Tramer Şase Sorgulama

5664 Tramer Şase Sorgulama

Tramer, Sigorta Bilgi ve Gözetim merkezinin en çok kullanılan birimlerinden biridir. Tüm araçların sigorta , poliçe , hasar kaydı gibi birçok önemli bilgilerinin bir araya toplandığı bir veri havuzudur. Bu veri havuzuna kayıtlı tüm araçlar ile ilgili her türlü sorgulamayı yapma imkanına Tramer sorgulamaları yaparak sahip olabilirsiniz. Tramer üzerinden birçok sorgulama yapılmaktadır. Özellikle ikinci al araç alırken , aracın geçmişi hakkında bazen kesin veya doğru bilgileri tam olarak alamıyoruz. Bu yüzden, araç satın alımlarında daha emin bir şekilde satın alma yapmak için Tramer sorgulamaları yapmak büyük önem taşımaktadır. Özellikle araç hasar kaydı sorgulamaları ile araca ait tüm kaza ve hasar geçmişine ulaşabiliyoruz.

Tramer üzerinden yapılan sorgulamalar, hem internet üzerinden yapılmakta olup, yeni geliştirilen sistemler ile bu sorgulamaları artık cep telefonlarımızdan da yapabiliyoruz. Akıllı telefon olsun olmasın tüm telefonlardan bir kısa mesaj ile tüm sorgulama hizmetlerinden anında yararlanabiliyoruz. Tramer’in kullanıcıları için geliştirdiği özel kodlu telefon numarası olan ‘5664’ tüm Tramer araç sorgulamalarının yapıldığı numaradır. Bu yazımızda ise sizlere 5664 Tramer şase sorgulama işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

5664 Tramer Şase Sorgulama Nasıl Yapılır?

5664 Tramer şase sorgulama hizmeti telefonlarımızdan alınabilmektedir. Telefonlarımızdan yapabileceğimiz bu basit işlemler etkili sonuç vermektedir. Sorgulama işlemini tüm operatörlerden yapabiliyoruz. 5664 Tramer şase sorgulama işlemi operatör fark etmeksizin her mesaj başına 5 Tl işlem ücreti alınmaktadır. Sorgulama işlemi yapıldıktan sonra dakikalar içinde mesaj dökümüne ulaşabilirsiniz.

Bildiğini gibi şase numaraları her araca ait olan özel numaralardır. 17 haneden oluşan bu numaralar, araçlar üretildikten sonra genelde aracın ön kapısının alt tarafına işlenir. Aracınızın plakası değişse bile şase numarası asla değişemez , değiştirilemez. Her şase numarası birbirinden farklıdır ve araca hastır. Şase numaraları aracın hangi kıta da, hangi ülke tarafından, hangi fabrikada üretildiğini; ayrıca fabrikada üretilen kaçıncı araç olduğunu ve üretim yılını belirmektedir. Bu yüzden aracın kimliği olduğu varsayılan bu şase numaralarının değiştirilmeye teşebbüsü ise suçtur.

5664 Tramer şase sorgulama işlemi ile araçların plakaları değişmiş olsa da; şase numaraları bilindiği takdirde tüm sorgulamalar yapılabilmektedir. Telefonlarımızdan da çok hızlı ve pratik bir şekilde yapılmaktadır.

Tramer şase sorgulama işlemlerini yapabilmek için ayrıntılı bilgilerin bulunduğu bir sayfanın linkini yazımızın sonunda paylaşacağız. Dilerseniz bu linke tıklayarak işlemlerinizi yapabilirsiniz.

5664 Tramer şase sorgulama işleminin  nasıl yapılacağını bir örnek ile aşağıdaki görseller ile anlatacağız. İlk olarak yapmanız gereken şey;

5664 Tramer şase sorgulama

telefonlarınız da bulunan mesaj bölümüne büyük harflerle ‘TRAFIK’ yazılır. Daha sonra bir boşluk bırakılmalıdır ve araca ait bulunan 17 haneli şasi numarası girilmelidir. Ardından sonra mesajı ‘5664’ e göndermeniz gerekmektedir. Dakikalar geçmeden araç ait hasar bilgisi telefonunuza Sms olarak geri gönderilecektir.  5664 Tramer şase sorgulama işlemini farklı sorgulama tipleri için de telefonlarınızdan yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve işlemler için aşağıdaki linke tıklayınız.

5664 Tramer Şase Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz