5664 Araç Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

5664 Araç Sorgulama

5664 Araç Sorgulama

Her ne kadar bazı şeylerin değiştiğini düşünsek ve teknolojinin insan hayatında hemen hemen her yere uzandığını düşünsek bile imkânlar bazı şeyler için elverişli olmayabilir. Diyelim ki çok unutkan bir hafızanız var ve aracınız ile ilgili bilgi almak istiyorsunuz. İşte bu durumlarda en kısa çözüm gerekiyorsa o da 5664 araç sorgulama servisidir. Basit ve mesaj atabilen bir telefondan kolaylıkla 5664 araç sorgulama işleminizi yapmanız mümkün.

5664 Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

5664 araç sorgulama servisi Turkcell, Türk Telekom, Vodafone ile anlaşmalı bir proje olarak yürütülmektedir. 5664 araç sorgulama servisi ile kişiler araçlarının; araç hasar, değişen parça, araç detay, poliçe vade hatırlatma, poliçe, hayat poliçe ve kaza mağdur bilgilerini rahatlıkla sorgulayabilirler. 5664 araç sorgulamaya mesaj atarak araç hasar geçmişlerini, uzman onayıyla değişen parçalarını, mağduriyet bilgilerini, trafik poliçelerinin durumunu, eğer geçmişte kaza yapmış iseler kaza tutanağının durumunu, kazada vefat etmiş kişilerin hayat sigortası detaylarını ve ilgili trafik poliçesi için vade hatırlatma detaylarını tüm operatörlerden 5664’e kısa mesaj yollayarak sorgulayabilirler.

Unutmayalım ki 5664 araç sorgulama servisi ücretlidir ve 5664 araç sorgulama servis bedeli her gönderdiğiniz kısa mesaj için 5 TL’dir .

Hasar Geçmişini Sorgulamak İçin

Hasar geçmişini sorgulamak için 5664’e kısa mesaj olarak kendi plakanızı atmanız yeterli olacaktır .

5664 Hasar Geçmişi Sorgulama

Diğer yöntem şasi numarasını kullanarak hasar sorgulama işlemidir ve HASAR bir boşluk S bir boşluk ŞASİ NUMARANIZ şeklinde yazıp 5664’e göndermeniz yeterlidir.

5664 Araç Sorgulama

Eksper Raporlu Parça Değişimi Olan Kazalarda Değişen Parça Detayını Sorgulamak

Değişen parçaların bilgilerini sorgulamak için PARCA bir boşluk PLAKA bir boşluk HASAR TARİHİ yazıp 5664’e kısa mesaj olarak yollayın .

5664 Araç Sorgulama

Hasar sorgulamada olduğu gibi şasi numaranızı kullanarak da aynı şekilde parça değişim detayını sorgulayabilirsiniz. Bunun için de benzer şekilde, PARCA bir boşluk S bir boşluk ŞASİ NUMARASI yazıp 5664’e yollayın.

5664 Araç Sorgulama

Araç Detay Bilgisi Sorgulama

Araç ile ilgili gerekli detayları öğrenmek için DETAY bir boşluk PLAKANIZ  şeklinde yazıp 5664’e kısa mesaj olarak atın.

5664 Araç Sorgulama

Aynı şekilde alternatif olarak  DETAY bir boşluk S bir boşluk ŞASİ NUMARASI yazıp 5664’e kısa mesaj olarak yollayabilirsiniz.

5664 Şasi Numarsı İle Parça Detayını Sorgulama

Tutanak Sorgulama

Trafik kazalarında tarafın veya tarafların hakkındaki KTT (Kaza Tespit Tutanağı) bilgisini sorgulamak isterseniz
KTT bir boşluk PLAKA yazıp kısa mesaj olarak 5664’e gönderin.

5664 Araç Sorgulama

Yukarıdaki işlemlerdeki gibi bunun da alternatifi, biraz farklı olarak TC numaranız ile hakkınızdaki tutanakları öğrenebilirsiniz. Bunun için KTT bir boşluk TCNO yazıp 5664’e göndermelisiniz .

5664 KTT TC ile Sorgulama

İkinci alternatif ‘TRAMER’ ihbar numarası ile sorgulamadır. Bu işlem için KTT bir boşluk TRAMERİHBARNO yazıp 5664’e kısa mesaj olarak yollayın.

5664 Araç Sorgulama

Poliçe Bilgisi Sorgulama

Poliçe bilgisi sorgulamak için TRAFIK bir boşluk PLAKA yazıp 5664’e kısa mesaj olarak atın.

5664 Poliçe Bilgisi Sorgulama

Kasko poliçesini sorgulamak için TRAFIK yerine KASKO yazıyorsunuz.

5664 Kasko Sorgulamak

Poliçe sorgulamak için şirket kodunuzu, acente numaranızı, poliçe numaranızı ve yenileme numaranızı kullanabilirsiniz.

Şirket kodu vs Kullanarak Poliçe Sorgulama

Şirket kodu vs Kullanarak Kasko Poliçesi Sorgulama

Şasi numarası ile sorgulama:

Şirket kodu vs Kullanarak Poliçe Sorgulama

Şirket kodu vs Kullanarak Kasko Poliçesi Sorgulama

 

Mağduriyet Sorgulama

Trafik kazası mağduriyet bilgilerinizin detaylarını öğrenmek için MAGDUR bir boşluk TCNO yazıp kısa mesaj olarak 5664’e göndermeniz yeterlidir.

5664 Mağduriyet Sorgulama

Hayat Poliçesi Ölüm (VEFAT) Bilgisi Detaylarını Sorgulamak İçin

Hayatını kaybeden kişinin varisleri, tazminatı teslim alacağı sigorta şirketinin detaylarını sorgulamak için HAYAT bir boşluk TCNO yazıp 5664’e kısa mesaj yollayın.

5664 Hayat Poliçesi Vefat Bilgisi Sorgulamak İçin

Poliçe Hatırlatma Aboneliği

Bu abonelik trafik poliçesinin veya kaskonun bitiminin hatırlatılması sebebiyle oluşturulmuş bir servistir. Bu servise abone olmak için HATIRLAT bir boşluk PLAKA yazıp 5664’e kısa mesaj yollamanız gerekiyor .

5664 Poliçe Hatırlatma Servisi

Bu servise abone olmanız durumunda size aşağıdaki gibi bir mesaj gelir.

Poliçe Hatırlatma Servisi Abonelik

Son olarak yaptığımız işlemler ile ilgili bilgilendirme verecek olursak;

  • Hasar sorgulamada verilen hasar bilgileri, 2003 yılından bu yana yapılan sigorta ve kasko bilgilerinden ibarettir. Hasar ödemeleri cam ödemelerini bir defaya mahsus gösterir.
  • 5664 araç sorgulamadan çıkan tutanaklar kazada tarafların kendi aralarında tuttuğu KTT tutanağından ibarettir. Polis ve jandarmanın tuttuğu tutanaklar bu hizmete dahil değildir.
  • 5664 araç sorgulama hizmetine dahil bilgiler tamamen sigorta şirketlerinin Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ne gönderdiği kayıtlardan oluşur.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz