5664 Araç Km Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

5664 Araç Km Sorgulama

5664 Araç Km Sorgulama

2.el araç piyasasının revaçta olduğu son dönemlerde, bu tür araçlara vatandaşlarımızın çokça yöneldiğini görmekteyiz. Tabi bu durumu kendi lehine kullanan satıcılar da bulunmaktadır. 2.el araçları daha yüksek fiyatlardan elden çıkarmak maksadıyla türlü türlü yöntemler deneyerek araçların değerini arttırmaya çalışmaktadırlar. Bu durumda maalesef bazı zamanlarda 2.el araç alan kişilerin haberi dahi olmamaktadır. En çok başvurulan yöntemlerden bazısı aracın kazalı olduğunu saklamak, arabanın parça değişimini veya boyasını yenileterek eski görünümü değiştirmek, aracın muayenelerini düzgün yapmayarak bunu ruhsata eklememek ve son olarak aracın değerini arttırmak amacıyla  kilometresini düşürmek. Bu yöntem sıkça yapılmaktadır. Fakat aracın kilometresini düşürerek hem alıcının hemde bizlerin hayatını tehlikeye atıldığının farkına varılması gereklidir. Çünkü kilometresi düşürülen araçlar yeni sanıldığından muayeneleri geciktirebilir ve yapılmayabilir. Bu durum sonucunda araçta var olan bir hasar yada soruna anında müdahale edilemediği için daha büyük problemlere alt yapı oluşturabilir. Bu tür tehlike arz eden durumlardan korunmak amacıyla çeşitli araç sorgulamaları yapmak önemlidir.

Araç sorgulamaları denince akla ilk gelen portallardan biri TRAMER ‘dir. Tramer üzerinden yapılan araç sorgulamaları sayesinde hem araç hem de ruhsat ile ilgili birçok bilgiye çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Tramer çok büyük bir araç veri bilgisi havuzuna sahip olduğundan dolayı hemen hemen 2. el tüm araçlar ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Tramer araç sorgulamaları ile araçların hasar bilgileri, değişen parça bilgisi, kasko ve poliçe bilgileri, ayrıca aracın kilometre bilgilerine de ulaşabilirsiniz. Hem de bu sorgulamaları ister Tramer online internet sitesinden isterseniz de kısa mesaj yoluyla da öğrenebilirsiniz. Şimdiki yazımızda sizlere Tramer araç sorgulamalarının kısa mesaj yoluyla nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız.

Tramer’in araç sorgulama işlemleri için özel oluşturduğu SMS yoluyla sorgulama hizmeti ile tüm vatandaşlar bir kısa mesaj atarak araç sorgulamalarını yapabilmektedirler. Tramer özel olarak kullanım açtığı ‘5664’ kodlu numarası ile araç sorgulamalarını gerçekleştirebiliyoruz. 5664 araç km sorgulama da telefon aracılığıyla sorgulama yapabileceğimiz alanlardan biridir.

5664 Araç Km Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

5664 araç km sorgulama Tramer’in araç sorgulamaları kapsamında hizmet verdiği alanlardan biridir. Bu sorgulama sayesinde almak istediğini aracın kilometre bilgisini daha kesin bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir satıcı kaynaklı mağduriyete uğramadan güvenli bir şekilde araç satın alabilirsiniz.

5664 araç km sorgulama işlemini tüm telefonlardan yapabiliyoruz. Hiçbir operatör fark etmeden sadece bir kısa mesaj atarak işlemlerimizi tamamlayabiliriz. Tüm bu 5664 araç km sorgulama işlemi için ödemeniz gereken tutar ise 5 Türk lirası olarak belirlenmiştir. 5664 araç km sorgulama işleminin nasıl yapılacağını bir örnek ile açıklayalım.

5664 araç km sorgulama işlemi için öncelikle telefonlarımızın mesaj alıcısı bölümüne Tramer özel kodu olan ‘5664’ girilir. Mesaj kısmına ise aşağıda resimden de görüleceği gibi DETAY’ yazılıp bir boşluk bırakılır. Ardından ‘aracın plakası’ girilir.

5664 araç km sorgulama

Size gelen mesajda yer alan bilgilerin haricinde kilometre bilgisinin bulunduğu mesaj ise; hasar kaydı mesajı size gönderildikten sonra ikinci bir mesaj ile iletilecektir. Bu sayede 5664 araç km sorgulama işlemini tamamlamış olacaksınız. Buradan aracın kilometre bilgisine ulaşabilirsiniz.

 

5664 Araç Km Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz