0 Araç Kredi Hesaplama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

0 Araç Kredi Hesaplama

0 Araç Kredi Hesaplama

Oto kredisi, otomobil kredisi, araç kredisi denilen fakat günümüzde daha çok kullanılan adıyla taşıt kredisi, en çok alınan ihtiyaç kredisi türlerindendir.

Taşıt kredisi genel olarak sıfır araçlar için alınmaktadır. Fakat bazı durumlarda ikinci el araçlar için de verilmektedir. Sıfır araçlar için verilecek olan kredi miktarı ve faiz oranı ise; bankaya, aracın markasına ve aracın kredi başvurusu yaptığınız bankayla anlaşmalı olup olmamasına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. İkinci el araçlar için ise kredi ve faiz miktarları aracın yaşına göre belirlenir. Araç kredisi veren bankalar ise genel olarak araç satış tutarının kasko değerinin %70-80’ine kadar olan miktarı için araç kredisi vermektedirler. Bu yöntemler ile bankalar da araç kredisi verirken ortaya çıkacak riskleri de azaltırlar. Türkiye de bulanan neredeyse bütün bankalar araç – taşıt kredisi vermektedirler. Başlıca araç kredisi alınan bankalar şunlardır; TEB, İş Bankası ve HSBC.

Araç kredisi kullanmadan önce bankaların taşıt kredisi faiz oranları ile şartlarını detaylı olarak incelemeniz gerekmektedir. Bu sayede, ilgilendiğiniz kredileri karşılaştırabilirsiniz ve size en uygun araç kredisine ulaşabilirsiniz. Peki 0 araç kredi hesaplama nasıl yapılır?

0 Araç Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

0 araç kredisi hesaplaması sırasında dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. İlk olarak bankaların kredi faiz oranlarına bakmalısınız. Çünkü 0 araç kredilerinde diğer kredilerinden farklı olarak ek maliyetler eklenir. Fakat araç kredileri de diğer kredilere nazaran daha uzun vade sürelidir.

0 araç kredisi hesaplaması yaparken bilinmesi gereken bazı hususlar vardır. Örneğin , ferdi kaza sigortası, kasko sigortası ve zorunlu trafik sigortası ödemeleri bankalar tarafından yapılmamaktadır. Ek olarak aracın yasal hakları da tamamen size ait olmamaktadır. Fakat bazı bankaların sıfır kilometre araçlar için bazı kampanya ve özel vadeli kredileri bulunmaktadır. Ayrıca 2.el ve ticari araçlar için farklı avantajlar sunmaktadır. Bazı bankaların 4 yıl vadeli araç krediler dahi bulunmaktadır.

Ayrıca 0 araç kredisini hesaplarken, taşıt kredisi faiz oranı, sigorta giderleri, dosya masrafı ve benzeri mali masraflarla beraber KKDF ve BSMV gibi vergi giderlerini de unutmamalısınız. Ek olarak araç kredisinin geri ödemeye başladığınızda, aracınız o süre zarfında kredi aldığınız bankanın ipoteği altındadır. Yani araç kredisinin son taksitini ödediğinizde ancak aracın tüm haklarına sahip olacaksınız.

Sıfır kilometre araçlar için alınan araç kredisinde; kredilendirme oranı %75’e kadar yükseltiliyor. Özel olarak 50.000 lira ederinde olan araç kredisi isteklerinde sıfır kilo metre araç için fatura bedelinin 4’te 3’ü kadar kredi kullanımı avantajı sağlanabiliyor.

Sıfır kilometre araç kredisi almak için bazı belgelerin verilmesi gereklidir. Bunlar sırasıyla; proforma faturası,kimlik belgesi, ikametgah belgesi ya da üzerinize kayıtlı son döneme ait fatura, gelir belgesi (maaş bordrosu vb) gibi belgelerdir.

Eğer 0 araç kredisi hesaplama işlemlerini internet üzerinden buna uygun portallar aracılığıyla yapmak isterseniz de aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak ,  0 araç kredisi hesaplama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

0 Araç Kredi Hesaplama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

 

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz