Tramer Muayene Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Tramer Muayene Sorgulama

Tramer Muayene Sorgulama

Trafik Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi kısaca TRAMER olarak bilinen bir kuruluştur. Tramer tüm sigorta bilgilerinin tek bir merkezde toplamış haliyle büyük bir veri havuzu gibi de düşünülebilir. Gün geçtikçe artan nüfusun etkisiyle ulaşım araçları da kalabalık olmaktadır. Kişiler rahat ulaşım imkanına sahip olabilmek adına düşük bütçeli ve kullanılabilirliği olan araçlara yönelmektedirler. Tam böyle bir dönemde ikinci el araçlara rağbet artmaktadır. Hemen hemen her sürücü aracının kasko yahut sigorta işlemlerini yaptırmaktadır. Tramer tüm sigorta işlemlerinin toplandığı devasa bir bilgi havuzudur. İlgilendiğiniz tüm araçların satıcı ile birebir görüşme yapmaksızın internet ortamından veyahut cep telefonlarınızdan kolaylıkla yapabilirsiniz. Tramer sayesinde birçok sorgulama yapabilirsiniz. Bunlar başlıca araç hasar kaydı sorgulama, mağdur bilgileri sorgulama, araç trafik poliçesi sorgulama, araç kasko poliçe sorgulama, kaza yapan araçların kaza tespit tutanağı sonrası kusur oranlarını sorgulamadır. Tramer sorgulama, sürücülerin ve yeni araç sahibi olmak isteyenlerin kafasındaki birçok soru işaretinin giderilmesine yardımcı olur. Örneğin; belli bir miktar ayrılarak almak istenilen 2. el aracın bir hasarı olup, olmadığı daha önce kaza yapıp yapmadığını yahut parça değişimi olup olmadığını öğrenilebilir. Bunların öğrenilmesi için de aracın daha öncesinde muayene yaptırmış olması gerekmektedir. Peki tramer muayene sorgulama nasıl yapılır?

Tramer Muayene Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç muayenesi, aracın güvenli bir şekilde yollarda yer almasına imkan veren belirli periyotlarda araç bakım onarım merkezleri tarafından gerçekleştirilen kontrollerdir. Birnevi aracın teknik açıdan kontrollerinin yapılıp trafiğe çıkmaya uygundur ibaresi alması gibi bir işlemdir. Araç muayenesi hem yolcu hem araç sahipleri hem de trafik için önem teşkil etmektedir. Araç muayeneleri araçların tipine, sınıfına, yaşına göre değişiklik gösterir. Düzenli muayenelerini yaptıran araç sahipleri bu sayede aracın ömrünün uzamasına da katkı sağlamış olurlar. Fakat 2. el araç alım satımlarında satıcıların muayene tarihi, muayene detayları gibi önem arz eden konularda dürüst olmadıkları anlaşılır. Tramer muayene sorgulama işlemi almak istediğiniz aracın muayene bilgilerine ulaşmanıza imkan veren güzel bir uygulamadır.

Tramer muayene sorgulama yapmak için öncelikle ‘hasar geçmişi sorgulama’ işlemi yapmak gereklidir. Tramer muayene sorgulama için telefonlarınızdan SMS atarak kısa sürede bilgi edinebilirsiniz. İlk olarak telefonunuzun mesaj kısmına ‘Plaka’ veya ‘Şasi Numarası’ yazılır ve herhangi bir operatör seçeneği ile mesaj 5664’e gönderilir. İlk gelen mesaj araç ile ilgili hasar bilgilendirme mesajıdır. Bu mesajdan sonra, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bilgi bankasında anlık olarak toplanmakta olan muayene bilgilerinden, son iki kilometre bilgisi, muayene tarihleri ile birlikte size ücretsiz ikinci bir mesaj ile gönderilmektedir. Fakat bu bilgilendirmelere ulaşabilmek için plaka kayıtlarının T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı sistemlerinde kayıtlı olması gerekir. Sonrasında aracın plakası değişmiş olsa bile, tramer muayene sorgulama yaptığınızda muayene bilgisi edinebilirsiniz. Unutulmaması gereken husus da tramer muayene sorgulama işlemleri operatör fark etmeksizin bu hızlı ve kolay hizmeti sağlamak karşılığında işlemler için 5 TL ücret almaktadır.

Tramer Muayene Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz