Şase No İle Araç Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Şase No İle Araç Sorgulama

Şase No İle Araç Sorgulama

Motorlu taşıtlar hakkında bilgilendirilmek isteyen kişilerin, bu bilgileri sorguladığı esnada şase numarası ile de sorgulama yapmak mümkündür. Bu şekildeki hususlarda aracın şase numarasının bilgisine sahip olması gerekmektedir. Şase no ile araç sorgulama işlemi gerçekleştirdikten hemen sonrasında ilgili şase numarasına sahip araç hakkında araç bilgilerini edinebilir. Bu şekilde yalnız aracın plakasında değil de aynı şekilde şase no ile araç sorgulama gerçekleştirerek ilgili motorlu taşıt araçları hakkında bilgilendirmeye sahip olabilirsiniz.

Elektronik ortam üzerinden de yapılabilmektedir. Bu şekilde olan şase no ile araç sorgulama işlemi, araçla alakalı kaza durumu ve darbe alan parçanın var olup olmadığını sorgulamak için de Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ni kendine ait resmi internet web sayfasından yararlanabilirsiniz. Bahsedilen bu sayfada kişilerin şase no ile araç sorgulama işlemlerini yapabileceği servisler bulundurmaktadır. Açılan bu servislere göre araç satın almak isteyenler araç ile ilgili bilgi ihtiyaçlarını gidermek için şase no ile araç sorgulama gerçekleştirebilir.

Şase no ile araç sorgulama hususunda aracın hayatında kaza detayları varsa eğer ve kişi erişmeyi talep ediyorsa yalnızca aracın şasi no yazması gerekli ve yeterli olmaktadır. Kişiler ilgili telefonlarından SMS yerine araç şase numarası yazdıktan sonrasında ise mesajı 5664’e göndermeleri gerekmektedir. Yollamış oldukları SMS’in hemen sonrasında ilgili servis sistemi otomatik olarak işlem gerçekleştirerek aracın şase numarası kayıtlarında herhangi bir kaza girdisinde kaza olma durumunu kontrol edecektir. Böylelikle kişiler almak istedikleri aracın sağlamlığı hakkında detayları göndererek ilgili motorlu taşıtın kaza kaydı ve durumu hakkında bilgilendirilmesi bu sistem sayesinde sağlanacaktır. İnternet üzerinden hizmete sunulan bu servis yalnızca almak istediğiniz aracın kaza sorgulama işlemleri ile sınırlı değildir. SBM sisteminin aynı zamanda verdiği hizmetler elektronik ortamdan da yararlanabilir olan hizmetlerdir. Şase numarası ile sorgulama yapmak isteyen kişiler yapmak istedikleri bütün araç sorgulamaları ücretsiz değildir. Bu sebeple yaptığınız her sorgulama işlemi için 5 TL bedelinin karşılanması gerekmektedir. Bu bedel sorgulama yapan kişinin kendi hatlarından tahsil edilir. Faturasız ise direk değilse de faturaya yansıtılabilmektir. Böylelikle bu duruma da dikkat edilmesi sizin yararınıza olacaktır. Bu şekilde dikkat ettiğiniz takdirde bir sorun oluşmadan şase numarası ile ilgili işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Şase No İle Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Resimli olarak göstermek gerekirse, aşağıda belirtilen birinci resimde sadece aracın hasar bilgisini sorgulamak için ilgili SMS bölümünde “HASAR S ŞASİ NO” yazarak 5664 servisine yollamanız gerekmektedir .

Araç Şase No ile sorgulama

Eğer ki daha fazla detay almak isterseniz “DETAY S ŞASİ NO” yazarak 5664’e yollayınız .

Araç Şase No ile sorgulama2

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz