Muayene Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Muayene Sorgulama

Muayene Sorgulama

Araç muayenesi aracınız ile ilgili en önemli hususlardan biridir. Yasalar tarafından oldukça ciddiye alınan bu durum devletin yeni yaptırımlarıyla da daha ciddiye alınır bir hale geldi. Devlet tarafından yeni çıkarılan trafik yasası ile araç muayenesini yaptırmayan tüm taşıtların trafik polisleri ya da jandarma güçleri tarafından ruhsatları kontrol edildiğinde böyle bir durum tespit edilirse ehliyetlerine el konacak ve araçları çekilecektir. Bu yeni yasa araç muayenesinin ne kadar önemli ve riske atılmaması gereken konular arasında olduğunun göstergesidir. Araç muayenesi yaptırmak hem araç sürücüsünün hem de diğer yolcu ve araçlarında can ve mal güvenliğini teminat altına alır. Fakat araç muayenesini yaptırmamış araçlar neredeyse saatli bir bomba gibidir ne zaman nerede olay yaratacağını bilemezsiniz. Bu yüzden araç muayenesi sürücüler tarafından ciddiye alınması gereken konuların başında gelmektedir. Aracınızı periyodik olarak muayenesini yaptırmanız gereklidir. Muayene sorgulama işlemleri ile aracınızın muayene sonucunu, ne zaman muayeneye gideceğini ve muayene bedeli gibi birçok şeyi öğrenebilirsiniz. Fakat aracınızı muayeneye götürmeden önce muayene randevusu oluşturmanız gerekmektedir. Aksi takdirde isteğe bağlı olarak aracınızın muayenesini yaptıramıyorsunuz.

Muayene Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aracınızın muayene sorgulamasını Tüvtürk’ün online internet sitesinden yapabilirsiniz. Aşağıdaki linke tıklayarak siteye giriş yapılır. Ardından karşınıza aşağıda verilen ekran çıkacaktır.

muayene sorgulama

Öncelikle ‘aracın plaka numarası’ girilir. Daha sonra muayene sonucunu görmek için muayene rapor numarası girilir. Son olarak sorgula butonuna basıldığında gerekli bilgiler ekrana yansıyacaktır. Muayene sorgulama işlemi ile aracınızın muayene sonucunu ve ilgili tüm muayene bilgilerine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Tüvtürk Muayene Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Diğer bir muayene sorgulama yapabileceğiniz mecra ise E-Devlet online internet sitesidir. E-Devlet sistemi üzerinden sorgulama işlemi yapmak için ilk olarak aşağıda verilen linke tıklamanız gerekmektedir. Ardından karşınıza aşağıda verilen ekran çıkacaktır.

muayene sorgulama

Sırasıyla araç plaka numarası, trafik tescil belgesi seri numarası ve muayene rapor numarasından biri girilerek sorgula butonuna basılır. Ardından araç ile ilgili muayene bilgilerine erişebilirsiniz.

Aracınızın periyodik olarak muayenesi yapılmadan önce muayene randevusu almalısınız. Bu sayede sizin için belirlenen gün ve saatte muayene istasyonlarına giderek sıra beklemeden hemen araç muayenenizi gerçekleştirebilirsiniz. 0850 222 88 88 numarasını arayarak randevunuzu oluşturabileceğiniz gibi Tüvtürk’ün online internet sitesinden de randevu oluşturabilirsiniz. Belirtilen gün ve saatte sizden istenen evrakları da yanınıza getirerek araç muayenesini yaptırabilirsiniz.

Aracınızın periyodik muayenesini yaptırdığınızda egzoz muayenesini yaptırmanız da gerekmektedir. Egzoz kaynaklı oluşabilecek sıkıntılardan kurtulmak için muayene istasyonlarından kolayca yaptırabilirsiniz. Bu muayeneler sayesinde aracınızın trafiğe çıkıp çıkamayacağı, ne tür eksikliklerinin olduğunu, gerekli teknik onarımlarının yapılması ve daha birçok konuda işlem yapılarak aracınızın akabinde sizin ve yolcuların da güvenliği teminat altına alınmış olur.

E-Devlet Üzerinden Muayene Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz