Araç Muayene Randevu Ankara | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Araç Muayene Randevu Ankara

Araç Muayene Randevu Ankara

Araç muayene randevu; aracınızın muayenesini zamanında yaptırabilmek için oluşturulmuş bir uygulamadır. Araç muayene istasyonlarda uzun saatler sıra beklemeden , gecikme, trafik cezaları vb. konularda muayene öncesinde bilgi almanızı sağlayarak, belirli gün ve saat arasında oluşturulan kayıt şeklidir. Araç muayenelerinizi zamanında yaptırmanız 2. el değerini artırır. Aynı zamanda trafikte seyir halinde iken herkesin güvenliğine de fayda sağlar. Araç sürücüleri yılda bir kere ya da iki yılda bir kez aracın cinsine göre yani otomobil, kamyonet, jeep, traktör, kamyonet, çekici, dorse, römork, tanker değişkenlik göstermek usulü ile araç muayene yaptırması zorunlu kılınmıştır. Araç sahiplerinin araç muayene yaptırmaması halinde cezai işlem uygulanır. Bu cezalar araç sahiplerine gecikme cezası olarak verilir. Ve bu gecikme cezaları ödenmeden araç muayenesi yapılmasına müsaade edilmez.

Araç muayenelerinden sorumlu tek devlet kuruluşu olan Tüvtürk, ülkenin her ilinde kolay erişilebilen noktalarda bulunmaktadır. Özellikle İstanbul, Ankara gibi illerde ise birden fazla muayene istasyonları ile hizmet vermektedir. Ankara ilindeki  Tüvtürk  araç muayene istasyonları ; Akyurt, Beypazarı, Gölbaşı, İstanbul yolu Eryaman, İvedik, Polatlı ve Şereflikoçhisar olmak üzere toplamda 7 sabit ve gezici istasyonları ile araç sahiplerine hizmet vermektedir. Araç muayene randevu Ankara ilindekiler için randevu alma işlemini telefondan yapabilirsiniz. Çağrı merkezi numaralarından sabah 08:00 akşam 20:00 saat aralığında , hafta sonu pazar ve resmi tatiller hariç, araç ruhsatınızı yanınızda bulundurarak, sizden istemiş oldukları araç plakası , ruhsat belge seri numarası vb. bilgilere cevaplar vererek kendi imkanlarınız ile de uygun bir tarih ve saat aralığına telefonla randevu alabilirsiniz.

Tüvtürk’ün araç muayene iletişim numarası 0850 222 88 88 ‘dir

Ankara Araç Muayene Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Araçlarınızın periyodik muayene zamanı gelip çattığında pratik ve hızlıca muayene ettirmek için öncesinde randevu oluşturmanız gereklidir. Bu amaçla sizlere Ankara araç muayene randevu alma işleminin nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağız. Aşağıda sizlere kolaylık sağlaması için paylaştığımız resim ve yazılar ile randevu alma işlemini nasıl yapacağınızı takip edebilirsiniz. Randevu alma işlemini yapmak için bağlantı linkine de yazımızın sonunda verilen linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

G.antep araç muayene randevu alma

Ankara araç muayene randevu alma işlemi  için ilk olarak aracınızın plaka numarasını girmeniz gerekmektedir. Ardından ruhsat seri ve numarası girilir. Son basamakta ise şehir de girilir ki bu durumda Ankara ilini seçmeniz gerekmektedir. Ardından devam tuşuna basılır. Bu işlem sayesinde Ankara ilindeki araç muayene randevusunu oluşturmuş olacaksınız. Randevu tarihi ise yetkililer tarafından tarafınıza bildirilir. Yetkililer tarafından belirlenen gün ve tarihte aracınızı Tüvtürk istasyonlarına götürmek suretiyle tüm muayene işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ankara araç muayene randevu alma işlemi tamamen ücretsiz bir hizmettir.

Aşağıda verilen resimden faydalanarak Ankara ilindeki Tüvtürk muayene istasyonuna nasıl ulaşacağınızı da öğrenebilirsiniz.

ankara araç muayene

Araç Muayene Randevu Ankara Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz