Araç Değer Hesaplama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Araç Değer Hesaplama

Araç Değer Hesaplama

Bazen araç sahibi olmak bir yerden bir yere giderken toplu taşıma araçlarının kalabalıklığından bizi kurtaran bir lütuf gibidir. Bu yüzden trafikte binlerce araç ile karşılaşmaktayız. İstenilen o ki ulaşmak istediğimiz yerlere en güvenli ve en hızlı araç ile gitmek isteğidir. Ülkenin kişi başına düşen milli gelir ve standart maaşlar da göz önüne alındığında sıfır araç sahibi olmak bayağı zorlaşıyor. Bu durumun sonucu olarak 2. el araç piyasasında sürekli bir araç alım satım akışı devam etmektedir. Bir araç alınmak istendiğinde aracın fiyatı da kasko değerine göre belirlenir. Temelde bir aracın kasko değeri motorlu kara taşıtları kapsamındaki bütün araçların, modellerine ve yıllarına göre belirlenmektedir. Kasko yaptırmak istendiği zaman aracın değeri bilinmeli ve kasko için ödenecek ücret de bu değer baz alınarak hesaplanmalıdır. Genel olarak kabul edilen bir araç kasko değer listesi bulunmaktadır. Bu liste sayesinde sizler almak istediğiniz aracın ya da satmak istediğiniz aracın değerini; hatta kaskosu bulunmayan ve kasko yaptırmak istediğiniz herhangi bir aracın araç kasko değer listesine bakarak hesaplamasını yapabilirsiniz. Peki araç değer hesaplama nasıl yapılır?

Araç Değer Hesaplama Nasıl Yapılır?

Araç kasko değeri, her ay değiştirilen ve son 15 yıl içerisinde üretilip kullanılan araçların bulunduğu bu listede bütün araçların cinsi, markası, modeli, üretim yılı gibi kategorilere göre düzenlenmektedir. Araç kasko değer listesindeki kasko değeri, motorlu taşıtlar vergisi için referans olmaktadır ve vergi bu akabinde belirlenmektedir. Araç kasko değer listesinde bahsedilen şartlar araç kasko bedeli için temel kaynak durumundadır, hem sigorta işi ile meşgul olanların çalışma şartları, hem de aracın ve araç ruhsatının ait olduğu şahısın kendine ait özellikleri nedeniyle değişiklik oluşabilmektedir. En son güncel araç kasko değer listesini öğrenmek ve inceleme yapmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

Temelde araç değer hesaplama; ödenmesi gereken kasko primlerini aracınızın kasko değeri göz önünde bulundurularak hesaplanıp, size geri ödenmesi gereken hasar miktarları ise sigorta poliçenizde bulunan araç kasko bedeline göre belirlenerek ödenmektedir. Araç kasko değerinin çok önem arz ettiği de unutulmamalıdır. Çünkü kasko poliçesi yapılırken araç kasko değeri konusunda bilgili olmak lazım. Birçok işlem bu bağlamda yürütülüyor. Mesela sıfır veya ikinci el araçların sigortalanması, ikinci el araç satış fiyatının belirlenmesi, ikinci el araç kredisi alınması, gerekli hasar ödemelerinin yapılışı gibi durumlar söz konusu olduğunda araç kasko değeri baz alınmaktadır. Dilerseniz araç değer hesaplamayı online olarak çok hızlı bir şekilde de yapabilirsiniz.

KASKO DEĞER LİSTESİ

Araç değer hesaplama için resimden anlaşılacağı gibi öncelikle aracınızın model yılı seçilir. Ardından araç değer hesaplama aracınızın markası ve aracınızın tipi belirlendikten sonra listeden bakılıp incelenerek aracınızın değeri hesaplanacaktır.

Araç Kasko Değer Listesi İçin TIKLAYINIZ!

Online Olarak Araç Değer Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz